Uroczyste pożegnanie komendanta Państwowej Straży Pożarnej

0 5 004

Uroczyste pożegnanie komendanta Państwowej Straży Pożarnej 

St. bryg. Arkadiusz Gołębiewski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim przeszedł na emeryturę. Uroczystość pożegnalna była wzruszająca i zgromadziła wielu znakomitych gości. Obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Makowie Mazowieckim powierzono bryg. Cezaremu Pichale.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w związku z decyzją o rozwiązaniu stosunku służbowego z dniem 04 marca 2020 roku odwołał st. bryg. Arkadiusza Gołębiewskiego ze stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

Jednocześnie podczas uroczystości nastąpiło powierzenie pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Makowie Mazowieckim bryg. Cezaremu Pichale – dotychczasowemu zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Makowie Mazowieckim.
Podziękowania za lata służby

Podczas uroczystego apelu, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Bogdan Łasica serdecznie podziękował Arkadiuszowi Gołębiewskiemu za prawie 35 lat służby na rzecz polskiego pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej. W swoim wystąpieniu wspomniał także o bardzo dobrej współpracy z jednostkami OSP oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Głos zabrali także: starosta powiatu makowskiego Zbigniew Roman Deptuła z przewodniczącym rady powiatu Dariuszem Wierzbickim, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak, st. bryg.  Jarosław Wilga komendant miejski PSP w Ostrołęce wraz komendantami powiatowymi/miejskimi z powiatów sąsiadujących, komendant powiatowy policji w Makowie Mazowieckim komisarz Andrzej Dziadak wraz z komendantem powiatowym policji w Przasnyszu inspektorem Tomaszem Łysiakiem, wójt gminy Karniewo Michał Jasiński oraz burmistrz Makowa Mazowieckiego wraz z pozostałymi burmistrzami i wójtami z terenu powiatu makowskiego, Jerzy Knobelsdorf – zastępca komendanta ZSP PKN Orlen w Płocku, funkcjonariusze KP PSP w Makowie Mazowieckim.

Wszyscy przemawiający dziękowali za zaangażowanie, współpracę, podejmowanie niekiedy trudnych wyzwań jakie stawiała na swojej drodze służba oraz fachową wiedzę, którą dzielił się przez wszystkie lata. Życzyli przy tym dobrego zdrowia, spełnienia zamierzonych celów oraz marzeń, a także dalszego rozwijania swoich pasji.

Zdający obowiązki pożegnał się ze sztandarem całując jego płat i oddając honory.

Całe życie w straży
St. bryg. Arkadiusz Gołębiewski z pożarnictwem jest związany od 01.07.1985 r. W tym dniu rozpoczął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po ukończeniu szkoły (tj. 30.06.1990r.) podjął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim, w której zajmował stanowisko oficera ds. operacyjnych.
Od 01.07.1992r. pełnił funkcję zastępcy dowódcy JRG PSP w Makowie Mazowieckim.  Z dniem 01.03.1997r. zostaje powołany na stanowisko Dowódcy JRG PSP w Różanie.
Od 01.03.2007r. zostaje powołany na stanowisko Z-cy Komendanta Powiatowego PSP bw Przasnyszu.
Od 01.10.2017r. Decyzją Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP zostaje Komendantem Powiatowym PSP w Makowie Mazowieckim.
Za swoją długoletnią i ofiarną służbę st, bryg. Arkadiusz Gołębiewski został wielokrotnie odznaczany m.in.:
1.Srebrnym Krzyżem Zasługi
2.Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę
3.Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”
4.Srebrną odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”
  1. Złotym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”
  2. Złoty Znak związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej

Pożegnanie z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi Komendy Powiatowej PSP w Makowie Mazowieckim odbyło się także podczas uroczystej zmiany służby w dniu 04.03.2020r.

Na zdjęciach: uroczyste pożegnanie komendanta Arkadiusza Gołębiewskiego, Maków Maz. 4 marca 2020 r.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej