Festyn Rodzinny nad zalewem, czyli „Kulturalne dni dzieci i młodzieży” część pierwsza

0 1 451
Wiele atrakcji i piękna pogoda przyciągnęły może nie cały, ale na pewno pół Makowa na „Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka”.
 
Podczas festynu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, między innymi dmuchane zjeżdżalnie, kraina wideogracza, budowanie z drewnianych klocków czy klocków lego. Dużą popularnością wśród dzieci cieszyło się malowanie twarzy, a wśród najmłodszych – zabawy samochodzikami i bujakami. Uczestnicy festynu mogli bez ograniczeń korzystać ze słodkiego poczęstunku w postaci waty cukrowej, popcornu oraz mini-naleśników. Wszyscy bawili się znakomicie – a jak – najlepiej widać na zdjęciach.
Festyn został zorganizowany przez Fundację „Kocham Maków” we współpracy z Urzędem Miejskim w Makowie Mazowieckim, w ramach projektu „Kulturalne dni dzieci i młodzieży.” Impreza była dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018.”
Zapowiedź kolejnych atrakcji
Projekt „Kulturalne dni dzieci i młodzieży”, poza organizacją festynu, będzie obejmował szereg działań, które będą realizowane w naszym mieście jeszcze w czerwcu tego roku. W najbliższym czasie ogłoszone zostaną dwa konkursy – fotograficzny, pt. „Ślady historii w naszym Mieście,” przeznaczony dla młodzieży z klas gimnazjalnych oraz szkół średnich, a także konkurs plastyczny pt. „Nasze Miasto w oczach dzieci i młodzieży,” do którego zaproszone zostaną dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody oraz wystawa ich prac.
Ponadto, dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną warsztaty malarskie w dwóch grupach wiekowych. Po plenerach, prace młodych artystów będzie można oglądać na zorganizowanej we współpracy z makowskim MDK wystawie.
Projekt przewiduje również pokazy i warsztaty z rękodzieła dla dzieci i młodzieży obejmujące, tkactwo, wyroby biżuterii z koralików i miedzianego drutu, czerpanie papieru oraz kaligrafię. Prace, wykonane własnoręcznie pod czujnym okiem artystów, można będzie zabrać ze sobą jako pamiątkę.
Kulminacyjnym punktem projektu będzie koncert dla uczniów ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół średnich, który odbędzie się 17 czerwca 2018 r. Gwiazdą popołudnia będzie Filip Lato – piosenkarz, muzyk, zwycięzca 9. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo,” uczestnik siódmej edycji programu „The Voice of Poland.” Niebawem, bo już we wrześniu, ukaże się jego debiutancki solowy album, który w chwili obecnej zwiastuje singiel „Halo Ziemia,” grany w najpopularniejszych stacjach radiowych.
Projekt „Kulturalne dni dzieci i młodzieży,” na który Fundacja „Kocham Maków” pozyskała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018,” realizowany jest w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Makowie Mazowieckim oraz Miejskim Domem Kultury w Makowie Mazowieckim.
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej