1000 książek od Empiku dla szkoły w Młynarzach.

1 554

1000 książek od Empiku dla szkoły w Młynarzach

Czytelnicy pomogli. Szkoła w Młynarzach otrzymała wczoraj 1000 książek od Empiku. Przekazanie nastąpiło w piątek 24 stycznia 2020 r.

W połowie listopada otrzymaliśmy maila ze szkoły w Młynarzach.

„Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Młynarzach bierze udział w wielkiej akcji Empik, w której do wygrania jest 1000 książek do biblioteki szkolnej. Akcja polega na tym, że należy ściągnąć darmową aplikację empik i tam codziennie oddawać głos na pracę wykonaną przez naszych uczniów. Głosowanie trwa do 28.11 i wygrywa 5 pierwszych miejsc. Co prawda mamy 5 miejsce, ale konkurencja jest silna.

Może przez portal MakowonLine można byłoby nagłośnić tą akcję i tym samym zachęcić czytelników do glosowania?

Jesteśmy jedyną szkoła w powiecie makowskim która bierze udział w tej akcji. Czy dałoby radę coś z tym zrobić? Naszym uczniom bardzo zależy na tych książkach, a czasu zostało naprawdę mało”.

List oczywiście zamieściliśmy, zadając naszym Czytelnikom historyczne pytanie „pomożecie”?

https://makowonline.pl/czy-pomozemy-szkole-w-mlynarzach/

Nasz apel okazał się skuteczny – miał prawie 4000 odsłon i 174 udostępnienia.

Wczoraj, w piątek 24 stycznia, w Młynarzach nastąpił piękny finał. Tego dnia  przybyła do Młynarzy ekipa Empiku, aby przekazać 1000 książek wygranych przez naszą szkołę w IV edycji konkursu „Tysiąc powodów by czytać”.
Ciesz nas, że mamy skromny udział w tym sukcesie. Gratulujemy!

Relację z tego wydarzenia zamieszczamy poniżej za stroną internetową szkoły.

http://www.spmlynarze.szkolnastrona.pl/a,364,wszystko-zaczelo-sie-od-kropki

Wszystko zaczęło się od kropki…

Piątek 24.01.2020 r. na pewno zapisze się w pamięci społeczności naszej szkoły. Tego dnia  przybyła do Młynarzy ekipa Empiku, aby przekazać 1000 książek wygranych przez naszą szkołę w IV edycji konkursu „Tysiąc powodów by czytać”.

Uczniowie i nauczyciele niecierpliwie oczekiwali gości w szkolnym korytarzu i entuzjastycznie ich powitali,  po czym  wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie oczekiwał już Pan Książeczka. Pojawił się też Przecinek, nieśmiało wyszła zza dekoracji Kropka. Wyznała, że ma poważny problem, nie potrafi skończyć zdania. Pan Książeczka, Przecinek i wszyscy zgromadzeni ku wspólnej radości ochoczo pomagali Kropce w zmaganiu się z trudnościami.

Po  przedstawieniu  głos zabrała pani Katarzyna Brzuzy, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II z Publicznym Przedszkolem  w Młynarzach. Przywitała wszystkich obecnych, a szczególnie gości – ekipę Empiku oraz przedstawicieli władz lokalnych: pana Adama Rupińskiego, Wójta Gminy Młynarze,  panią Elżbietę Dzwonkowską, sekretarz Gminy Młynarze, panią Marzenę Tarasiewicz, Skarbnik Gminy Młynarze  oraz panią Elżbietę Suchecką, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Młynarzach, a także panią  Annę Majkowską- Falbę, przewodniczącą Rady Rodziców PSP im. Papieża Jana Pawła II z PP w Młynarzach.

Następnie z krótkim przemówieniem na temat roli książek w naszym życiu wystąpił pan wójt, Adam Rupiński. Podziękował organizatorom za nagrodę, ale też za zorganizowanie całej akcji, która, promując czytelnictwo, przyczyniła się również do integracji naszej lokalnej społeczności. Wyraził wdzięczność wszystkim, którzy głosowali na naszą szkołę.

Kolejnym punktem było wręczenie dyplomu przez panią Lidię Stadnicką, menadżer regionalny Empiku. Po jego odebraniu ponownie zabrała głos pani Katarzyna Brzuzy, która zaprosiła zgromadzonych na mały pokaz talentów uczniów naszej szkoły. Chór szkolny, którym dyrygował Pan Michał Waśkiewicz, zaprezentował piosenkę kurpiowską Henryka Gadomskiego „Moja mama rózgą lała”, a „Piosenka o książce” Jana Węcowskiego została wykonana solo z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Ostatnim punktem był pokaz tańca nowoczesnego, rzecz jasna – z książką – w wykonaniu jednej z uczennic.

Spotkanie zakończył zabawny warsztat językowy przeprowadzony przez pana Michała Rusinka, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, pisarza i literaturoznawcy, byłego sekretarza noblistki, Wisławy Szymborskiej.

Pozostało tylko jeszcze symboliczne postawienie na bibliotecznych półkach pierwszych egzemplarzy z 1000 nowych, pachnących jeszcze farbą drukarską książek.

Był to zatem dzień wyjątkowy. A mógłby w ogóle się nie zdarzyć gdyby nie… kropka.

Kropka, która wypłynęła spod pędzla małej, zbuntowanej Vashti, bohaterki utworu Petera H. Reynoldsa „Kropka”. To ją zilustrowały dziewczęta z naszego klubu czytelniczego „Zaksiążkowane Mole”. „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała któregoś dnia nauczycielka do Vashti, a ona spróbowała. A potem spod jej pędzla wypływały kropki przeróżnej barwy i wielkości. Bo kropka nie zawsze coś kończy. Czasami coś zaczyna. Wystarczy tylko spróbować.

Zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II z Publicznym Przedszkolem  w Młynarzach.

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej