XLVI Sesja Rady Miejskiej (wideo)

0 2 018
Porządek obrad XLVI sesji Rady Miejskiej w Makowie Maz., która odbyła się w czwartek 24. maja, liczył 24 punkty. Radni sprawnie uporali się z nim w dwie godziny.
Po wygaśnięciu mandatu radnego Bryla i wcześniejszej rezygnacji radnego Jaworowskiego, Rada liczy obecnie trzynastu radnych. Na czwartkowej sesji wszyscy byli obecni.
Radni przyjęli m.in. sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Maków Mazowiecki za 2017 rok oraz udzielili Burmistrzowi Miasta absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok. Nadali nazwy kilku makowskim ulicom. Przyznali trzy odznaki „Za zasługi dla Miasta Makowa Mazowieckiego” (Katarzyna Olzacka – pośmiertnie oraz Stanisław Podolak i Jerzy Szymborski). Rada ustaliła także wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Maków Mazowiecki, Radni podjęli również uchwały w sprawie zaciągnięcia długoterminowej pożyczki na remont ulic – Zachodniej, Kolejowej i Zielony Rynek. Rada dokonała też zmian w uchwale budżetowej Miasta Maków Mazowiecki na 2018 rok oraz zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Maków Mazowiecki na lata 2018-2024. Radni – poza jednym głosem przeciw – uchwalili także przyznanie długoterminowej pożyczki spółce Juma. Obszerniejszą informację o podjętych uchwałach opublikujemy niebawem.

Branti
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej