Uroczystość poświęcenia cmentarza komunalnego w Makowie Mazowieckim

16 2 694

10 listopada Proboszcz Parafii św. Józefa w obecności Burmistrza Miasta i Radnych Miejskich poświęcił cmentarz komunalny w Makowie Mazowieckim.

Ze względu na panującą pandemię uroczystość miała charakter symboliczny. Na sesji Rady Miejskiej w dniu 25 czerwca 2020 roku Rada Miejska zdecydowała o założeniu cmentarza komunalnego na terenie Naszego miasta. Cmentarz komunalny zajmuje obszar 6779 m2 i utrzymywany jest jako teren zielony o założeniu parkowym.

Na terenie cmentarza przewiduje się 1160 pól grzebalnych oraz 120 nisz w kolumbariach. Teren cmentarza w ramach I etapu prac został ogrodzony oraz utworzone zostały główne ciągi komunikacyjne. W ramach kolejnych etapów powstaną: kolumbaria, ciągi komunikacyjne pomiędzy poszczególnymi sektorami oraz altana śmietnikowa i elementy małej architektury.

W ostatnim etapie zadania inwestycyjnego wybudowana zostanie droga dojazdowa wraz z parkingiem od strony ulicy Cmentarnej.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. stanisław mówi

  Chciałbym osobiście podziękować wszystkim patriotom z naszego miasta za głosy oddane na maszt biało czerwonej Suma 229 głosów jest wystarczająca ale też daje do myślenia. Niech maszt stanie a biało czerwona dumnie powiewa w naszym rodzinnym mieście, mieście bliskie sercu każdemu kto kocha swoje miasto a nazwa tego miasta to MAKÓW MAZOWIECKI.

  1. Jerzy mówi

   Maszt za pieniądze przeznaczone na walkę z covid. Super.

 2. stanisław mówi

  Widzę młody człowieku że nie masz zielonego pojęcia jak jest dzielony budżet państwa. Czy masz na to dowody że to z pieniędzy na walkę z covid. Jeżeli nie to zamilcz albo nadrób zaległości ze szkoły. Jeżeli internet nie dostarczył Tobie wiadomości na temat budżetu państwa, to znaczy że jesteś bardzo odporny na wiedzę. Na tym kończę.

  1. Al mówi

   Ewidentnie to pan nawet nie poczytał, cóż za hipokryzja. Maszty będą stawiane za pieniądze znajdujące się w wydzielonym funduszu na walkę z panującą pandemią.

  2. Joanna Z. mówi

   Ci krytycy to są ludzie, którym nic nie pasuje. Zawsze im jest źle, współczuję. Martwią się o fundusze na covid, a pewnie nie chcą nosić maseczek, bo też im nie pasują 🙂

   1. Al mówi

    noszę maseczkę codziennie, nie tylko w miejscu publicznym, ale i w pracy. Nie zobaczyłam żadnych podwyżek w związku z covid, ostatni projekt „zamrożony”, mimo że już podpisany przez prezydenta i mają obowiązek opublikować go w Dzienniku Ustaw najszybciej jak to możliwe to po prostu tego nie robią „bo nie”. Bo nie chcą nam płacić. Jak trafiam na kwarantannę z powodu zarażenia przez pacjenta to mam 80% wypłaty. W listopadzie co drugi dzień dowiaduję się o śmierci pielęgniarki zakażonej covid. Mam się cieszyć, bo stawiane są maszty? I może jeszcze z twojego komentarza Joanno, która tak szybko mnie oceniłaś, że nie mam maseczki, gdy noszę ją więcej godzin w trakcie dnia niż niektórzy w trakcie miesiąca? Idźcie, cieszcie się tym masztem, oceniajcie innych ludzi, a potem płaczcie, że na ochronę zdrowia to rządowi nie starczyło i dziwcie się, że pieniędzy nie ma.

 3. obiektywny mówi

  A może napiszesz kto dostał te podwyżki od 1 11,2020. Być może nie jesteś tym któremu przysługuje. Kryteria są jasne . Piszesz że jak jesteś na kwarantanie zaraz to ile tych kwarantan przechodzisz. Do cholery gdzie Ty chłopie pracujesz że ciągle jesteś na kwarantanie. 80% wynagrodzenia, a ile byś chciał , przepisy są jasne dla wszystkich pracujących. I jeszcze jedno nie stękaj albo zmień zawód. W zawodzie medycznym potrzeba oddania ale i pokory.

  1. Al mówi

   Chłopie? Nie umiesz czytać? Jestem kobietą, używam żeńskich końcówek np. „nie zobaczyłam, trafiłam”. Nie jestem obecnie na kwarantannie, ale od marca byłam dwa razy, to nic trudnego być wielokrotnie na kwarantannie dla pracownika ochrony zdrowia. USTAWA PRZYZNAJĄCA PODWYŻKI NIE WESZŁA W ŻYCIE, MIMO ŻE ZGODNIE Z PRAWEM POWINNA. Kolejny, co nic nie wie o pracy w ochronie zdrowia, o ustawach nas obowiązujących, ale musi się wypowiedzieć i jeszcze pouczyć o pokorze. Nic dziwnego, że przez takich jak wy mało która kobieta wybierze pielęgniarstwo, a nawet jeśli, to wyjedzie z kraju by pracować, bo tu sami eksperci i znawcy fachu każą wykazywać pokorę. Co jak co, ale o pokorze to mnie nie ucz, gdy muszę pracować za stawkę mniejszą niż w Biedronce, ale oczywiście na maszty, na po milionie dla każdego artysty to rząd ma.

 4. obiektywny mówi

  Obecnie w/g waszych rozumowań chłopem jest się dzisiaj a jutro jak mi sie bodoba jestem kobitą. Autorytetem w służbie zdrowia to nie jesteś. Zmień zawód i oszczędż pacjentów. Wiernie trzymaj się swoich zódeł informacyjnych a z lęku społecznego do paranoi piękna droga,

  1. Al mówi

   Problemy z czytaniem ze zrozumieniem, gdy czytając żeńskie końcówki nie potrafisz dopasować tego do postaci żeńskiej, to da się załatwić po prostu powrotem do szkoły podstawowej, a nie zwalaniem winy na czyjekolwiek rozumowania. Nigdy nie twierdziłam, że jestem mężczyzną, to ty nie potrafisz czytać i przyjąłeś błędne założenie, którego głupio bronisz, zamiast się przyznać do błędu. Trudno być autorytetem w służbie zdrowia, skoro od upadku komuny ona nie istnieje, ale fakt, to tylko kilkadziesiąt lat, może jeszcze nie załapałeś, że nastąpiła zmiana. Moje źródła informacyjne to Dziennik Ustaw, w którym nadal nie ma opublikowanej ustawy, zgodnie z prawem powinna zostać opublikowana niezwłocznie po podpisaniu jej przez prezydenta, co nastąpiło już kilka tygodni temu. Wstrzymują publikację, bo takie jest przestrzeganie prawa w tym kraju, jak na Białorusi, kiedy się podoba rządzącym to przestrzegają, a jak się nie podoba, to robią po swojemu. Ale bijcie im brawo, bo maszty.

   1. Ania mówi

    W pełni popieram Panią Al

 5. obiektywny mówi

  hm i jak tu odpowiedzić. Jesteś na dobrej drodze do paranoi. Jak będziesz na mecie zamelduj że znalazłaś (łeś) swoje miejsce w tym świecie. Powodzenia.

  1. Al mówi

   żadnego merytorycznego argumentu, ale przekonanie o własnej wyższości masz, niesamowite. Sam zacznij od pokory, zwłaszcza wobec tego, że inni w tematach, które ich dotyczą, wiedzą więcej od ciebie.
   No i polecam zastanowienie się nad tym, jaki jest cel dyskusji. Przekazanie argumentów (ty tego nie robisz) czy poobrażanie drugiej osoby i ironiczne „powodzenia”? Marnujesz czas.

   1. zibi mówi

    Al nie kop się z koniem!!!
    W służbie zdrowia jest super,mamy Rząd pełen fachowców a ludziom żyje się lepiej! Ale żeby dodać małej puenty:
    Chleba i igrzysk! Igrzyska, igrzyska. Chleba dla niego, igrzyska dla czerni, Wódz, a za Wodzem wierni

    1. Ania mówi

     Dokładnie, chociaż strasznie smutno….

 6. Makowiak123 mówi

  Czy ktoś wie dlaczego nie działa wirtualna wyszukiwarka grobów?

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej