Polbram

Uczniowie LO pamiętają o zmarłych nauczycielach

0 2 822

Uczniowie LO pamiętają o zmarłych nauczycielach 

To już tradycja. Z okazji dnia Wszystkich Świętych w makowskim liceum ustawiono tablice poświęcone zmarłym nauczycielom . W ostatnim dniu października uczniowie udali się też na makowski cmentarz i zapalili znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły.

Ekspozycję poświęconą zmarłym nauczycielom przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: Agnieszki Bobińskiej i Ewy Rogalskiej.

Na cmentarzu parafialnym w Makowie pochowani są: Bukowski Jan, Bukowska Izabela, Dobrzycki Władysław, Niedzielska Maria, Gielniewski Władysław, Jasiński Roman, Gułyjowa Bronisława, Chrzanowska Janina, Bukowski Stanisław, Roszkiewicz Maria, Chodkowski Jan, Krzyżewski Tadeusz, Argasińska Mieczysława, Pawlik Janina, Tyczyński Ryszard, Jakubiak Michał, Jakubiak Hanna, Pawłowski Stanisław, Wyrzykowski Jan, Michalak Ryszard, Barczyk Agnieszka, Artyfikiewicz Włodzimierz, Pachólski Jerzy. Poza Makowem spoczywają Czaplicka Halina i Pietrzak Marian.

Dzisiaj i w ciągu najbliższych dni cmentarz w Makowie odwiedzi wielu absolwentów LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. Pamiętajmy o tych, którzy prowadzili nas do egzaminu dojrzałości. Zatrzymajmy się nad ich grobami, zapalmy świeczkę.

Na zdjęciach: ekspozycja w LO oraz uczniowie klas I F i II B makowskiego liceum wraz z wychowawczyniami, Agnieszką Bobińską i Ewą Rogalską na makowskim cmentarzu, 31.10.2019 r..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej