Miasto przekazało maseczki z „Igiełki” szpitalowi

0 2 176

Miasto przekazało maseczki z „Igiełki” szpitalowi 

Urząd Miejski w Makowie Maz. kupił 700 metrów wysokojakościowej medycznej włókniny. Panie z Zakładu IGIEŁKA ze Słoniaw szyją z nich maseczki. Pierwsza partia – kilkaset maseczek prosto z „Igiełki” –  została dziś (30.03.)  przekazana makowskiemu szpitalowi. W planie jest wykonanie 7 tys. maseczek, ale jeśli zapotrzebowanie będzie większe, akcja będzie kontynuowana.

Na fanpage Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckim ukazała się dziś informacja następującej treści:

„Na razie jest ich kilkaset, ale cały czas powstają kolejne. Z inicjatywy naszego samorządu szyte są maseczki ochronne. W planie jest wykonanie 7 tys., ale jeśli zapotrzebowanie będzie większe, akcja będzie kontynuowana.
Zakupiliśmy ponad, z której szyte są maseczki. Bardzo dziękujemy Paniom z Zakładu Krawieckiego IGIEŁKA ze Słoniaw, które bez chwili zawahania podjęły się wyzwaniu i jeszcze tego samego dnia od otrzymania materiału, spod igły wyszły pierwsze maseczki.
Szpital im. im. Duńskiego Czerwonego Krzyża w Makowie Mazowieckim odebrał pierwsze partie maseczek. Kolejne w pierwszej kolejności otrzymają osoby z grupy podwyższonego ryzyka, w tym makowscy seniorzy”.

Zdjęcie: Urząd Miejski w Makowie Maz.

Branti
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej