Komunikat burmistrza Makowa Mazowieckiego

0 4 329

Komunikat burmistrza Makowa Mazowieckiego 

Burmistrz Makowa Mazowieckiego Tadeusz Ciak wydał dziś (31.03.) komunikat, którego treść publikujemy w całości poniżej.
Szanowni Państwo
Mapa informacyjna o liczbie zakażonych koronawirusem w Polsce zapełnia się coraz szybciej. Z 2132 przypadków zakażeń 487 to osoby z terenu województwa mazowieckiego.
Do tej chwili na terenie miasta Maków Mazowiecki nie zanotowano żadnego przypadku zakażenia.
W dniu 27 marca odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego Miasta Maków Mazowiecki. Podczas posiedzenia podsumowane zostały czynności z ostatnich trzech tygodni i omówione procedury działające w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Podjęte działania i przedstawiane tematy:
  1. 16 marca wydałem zarządzenie w sprawie funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckim w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2
  2. 23 marca 2020 r. wydałem zarządzenie w sprawie wprowadzenia zakazu przebywania na placach zabaw, siłowniach plenerowych, boiskach i innych obiektach sportowych i rekreacyjnych na terenie miasta Maków Mazowiecki
  3. 24 marca 2020 r wydałem zarządzenie w sprawie czasowego zamknięcia Targowiska w Makowie Mazowieckim
  4. Wystosowany został komunikat w sprawie pandemii koronawirusa
  5. Zakupiono maseczki i środki ochrony osobistej dla jednostek miejskich.
  6. Zakup 760 metrów włókniny medycznej, z której zostaną uszyte maseczki. Dziękuję serdecznie Paniom z Zakładu Krawieckiego IGIEŁKA, które wzięły sprawy w swoje ręce i szyją bezpłatnie niezbędne maseczki do ochrony osobistej. Maseczki ochrony osobistej trafią do makowskiego szpitala, seniorów, służb, pracowników MOPS, wolontariuszy i mieszkańców.
  7. Została złożona propozycja dotycząca przeznaczenia środków na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, dla makowskiego szpitala. Zaproponowaliśmy współudział w zakupie urządzenia do szybkiej diagnostyki koronawirusa, co z punktu medycznego nie jest jednak do realizacji możliwy.
  8. Uruchomienie środków budżetowych z rezerwy celowej z przeznaczeniem na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się COVID-19.
  9. Sprawy ważne i pilne na bieżąco są załatwiane w Urzędzie Miejskim.
  10. Spółki miejskie pracują w trybie ciągłym bez przerw i opóźnień.
Dziękuję służbom, personelowi szpitala, pracownikom za zaangażowanie w pracę w „trudnych” warunkach. Proszę wszystkich o odpowiedzialną postawę, wspieranie działań mających na celu ograniczenie kontaktów oraz stosowanie się do zaleceń i instrukcji medycznych.
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej