„Koty 2019” z I C świętowały sukces „Pod Dębami”

1 3 239

„Koty 2019” z I C świętowały sukces „Pod Dębami” 

Uczniowie klasy IC z makowskiego liceum  w piątek wygrali otrzęsinowy konkurs. We wtorek (29.10) świętowali swój sukces w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Dębami” w Karniewie. O relację z wyjazdu poprosiliśmy wychowawczynię klasy Elżbietę Modzelewską.

 – Świetna zabawa, cudowna atmosfera, wspaniałe (dla większości pierwsze w życiu!) warsztaty malarskie, pyszna pizza  i niestraszny chłód – powiedziała nam Elżbieta Modzelewska.

– Tak oceniają pobyt w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Dębami” w Karniewie uczniowie klasy IC psychologiczno – coachingowej z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie- Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim. W taki sposób uczcili zwycięstwo w niedawnych otrzęsinach, kiedy zdobyli  tytuł „Koty 2019”.

Wyjazdy integracyjne uczniów klas pierwszych są wieloletnią tradycją liceum, więc w tym roku szkolnym wychowawcy kilku klas również zaplanowali różne formy zapoznania uczniów i diagnozę ich potrzeb.

Klasa IC  psychologiczno – coachingowa, w której jest realizowana innowacja pedagogiczna pn. zajęcia psychoedukacyjne,  brała udział w wielu atrakcyjnych zabawach przygotowanych przez właścicieli Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Dębami” Edytę i Stanisława Myszków oraz  Joannę Długoszewską – animatora kultury i Arkadiusza Woźniaka – artysty malarza.

Były zajęcia terenowe – ukrywanie karteczek z zadaniami, a później czytanie mapy i orientacja w okolicy w celu ich znalezienia i wykonania zadań. Była „bijatyka” na poduszki na drewnianym koźle. Były warsztaty malarskie i wspólne malowanie obrazu „Jesienna impresja”. Były też warsztaty kulinarne – przygotowanie pizzy – pychota!

Na koniec  jeszcze  ognisko, wspólne śpiewanie, rozmowy z wychowawczynią Elżbietą Modzelewską i panią pedagog Katarzyną Napiórkowską. „Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów” – zauważył Isaac Newton – ale klasa IC dowodzi , że razem możemy więcej!

Zdjęcia: Sebastian Niezgoda

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Misiek mówi

    Psychologiczno-coachingowa… Po jakiemu to?

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej