Kiedy oddać auto na złom?

1 620

W wielu przypadkach łatwo stwierdzić, czy auto nadaje się już tylko na szrot. Czasem jednak nie jest to tak jednoznaczne. Dlatego w niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej sytuacjom, w których można zdecydować się o zezłomowaniu pojazdu, aby uzyskać za niego jak najlepszą cenę. Istnieją aż 4 przesłanki przemawiające za tą opcją. Oto one!

1) Zły stan techniczny pojazdu

Bezpieczeństwo na drodze liczy się znacznie bardziej niż cokolwiek innego. Dlatego poważne uszkodzenia jakiegokolwiek elementu wyposażenia zagraża wszystkim pozostałym uczestnikom ruchu. Złom samochodowy to docelowe miejsce dla wszystkich pojazdów nienadających się do dalszej eksploatacji. Mowa tu także o tych autach, które psują się coraz częściej, więc ich ustawiczne naprawy stają się w końcu nieopłacalne.

2) Stwierdzenie szkody całkowitej

W kwestii nieopłacalności można też zawierzyć swojemu towarzystwu ubezpieczeniowemu. Wypadki mogą skutkować orzeczeniem tak zwanej szkody całkowitej. Ubezpieczyciel stwierdza w ten sposób, że naprawa pojazdu przewyższa jego wartość rynkową, a więc nie warto w niego dalej inwestować. Tak uszkodzony samochód nie nadaje się też do sprzedaży. Z chęcią przyjmie go za to dowolny szrot w Wielkopolsce jak np. Scrabcar. To ostatnia szansa na zyskanie pieniędzy w zamian za samochód powypadkowy.

3) Brak chętnych na kupno starego samochodu

Niektórzy decydują się na sprzedaż starego auta innej osobie prywatnej. To zachęcająca opcja, ponieważ istnieje szansa na lepszy zarobek. Poza tym niektóre starsze roczniki wciąż nadają się do eksploatacji. Nie zawsze jednak można znaleźć chętnego. Gdy samochód zbyt długo zalega w garażu lub na chodniku, lepiej zdecydować się na złom samochodowy. Przedsiębiorstwa gwarantują przyjęcie każdego auta, niezależnie od jego wieku, modelu czy przeznaczenia (skupują także pojazdy specjalistyczne). A oferowana przez nie cena jest równie satysfakcjonująca, co w przypadku prywatnej transakcji.

4) Brak potrzeby korzystania z auta

Wreszcie należy wspomnieć o najbanalniejszej sytuacji, czyli… niekorzystania z samochodu przez dłuższy czas. Jeśli i tak stoi nieużywany, to lepiej zdecydować się na oddanie go na złom samochodowy. Oczywiście za rozsądną kwotę. Z takiego samochodu można za to samodzielnie wyciągnąć części nadające się do dalszego użytkowania (ale tylko do 90% masy całkowitej pojazdu) i sprzedać je na własną rękę.

Szrot w Wielkopolsce – najlepsze miejsce zezłomowania pojazdu

Jeśli posiadane auto spełnia wspomniane warunki, warto zacząć rozglądać się za przedsiębiorstwem specjalizującym się w złomowaniu. To najlepsze rozwiązanie ze względu na możliwość zarobienia niemałych pieniędzy na zniszczonym bądź bardzo starym samochodzie. Jeśli chodzi o szrot Wielkopolska ma dostęp do profesjonalnej oferty firmy Scrabcar.

Zajmiemy się każdym pojazdem. Nie trzeba nawet nam go dostarczać. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, aby ustalić adres i datę odbioru. Fachowcy ze Scrabcar podjadą autolawetą, by zabrać stary samochód i dopełnić wszelkie formalności.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Eryk mówi

    niestety czasem i tak bywa, najgorzej jak auto dobre a ulegnie wypadkowi. raz miałem taką historię że musiałem zezłomować i fajnie nie było :/ teraz dbam mega o każdy samochód,który mam, by ograniczyć ryzyko,ale do tego niezbędny jest dobry warsztat. znalazłem taki porządny na motointegratorze i przyznaję,że są świetni i nieźle cenowo.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej