Jak stworzyć video, które będzie viralem?

0 598

Viral to trendujące video, które jest chętnie udostępniane dalej przez użytkowników social mediów i w organiczny sposób staje się niesamowicie popularnym materiałem. Zastanawiasz się, jak stworzyć video, które będzie viralem? Gdzie szukać inspiracji? Na co zwrócić uwagę? Sprawdźmy!

Viral – czym jest?

Viral, zwany nierzadko świętym Graalem wśród marketerów, to treści content marketingowe występujące w formie video, ale też grafik, tekstów, zdjęć czy memów. Są one stworzone w taki sposób, że ciekawią, bawią, intrygują, a nawet szokują, przez co odbiorcy chętnie je udostępniają i sprawiają, że materiał szybko się rozprzestrzenia i dociera do jak największej liczby odbiorców. Oczywiście nie jest to takie proste – nie każde treści mają potencjał, by stać się viralem. Zatem pojawia się pytanie tytułowe – jak stworzyć video, które będzie viralem? Oto kilka cennych wskazówek!

Więcej o tym, czym jest viral znajdziesz na stronie: https://tearsofjoy.pl/kopalnia-wiedzy/czym-jest-viral-i-jak-wykorzystac-jego-marketingowy-potencjal.

5 kroków, które pomogą Ci stworzyć viral video

1. Bądź na bieżąco

Największy potencjał mają materiały, które dotyczą aktualnych trendów i wydarzeń. Trzeba trzymać rękę na pulsie i pamiętać, że tworzenie „treści wirusowych” mocno łączy się z real time marketingiem. Wychwycenie tego, co interesuje odbiorców, jest kluczem do sukcesu.

2. Korzystaj z odpowiednich narzędzi

Ma to odniesienie do poprzedniej wskazówki – nie musisz zgadywać, co zaciekawi odbiorców. Najlepiej będzie, jeśli będziesz korzystać z narzędzi, które pomagają w wyłanianiu trendujących treści, czyli takich, które zyskują coraz większą popularność. Są to na przykład: Google Trends czy inne narzędzia analityczne (np. Senuto, Lucky Orange, Screaming Frog, SEMRush, Answerthepublic), ale też social media, w których możesz sprawdzić, jakie materiały czy hasztagi cieszą się największą popularnością (np. na TikToku, YouTube, Instagramie).

3. Kreuj emocje

Największe szanse na zostanie viralem mają materiały, które wzbudzają silne emocje. Mogą szokować, bawić, oburzać, wywoływać strach, zaskakiwać, wzruszać, ale też intrygować czy ciekawić. Najlepiej sprawdzi się video, które trafi bezpośrednio do odbiorcy – jego wspomnień, zainteresowań, uczuć.

4. Postaw na jakość

Owszem, amatorskie nagranie ma spore szanse, by porwać widownię, jeśli uda się na nim uchwycić coś naprawdę wartego uwagi. Jeśli jednak masz zamiar stworzyć viral video na cele marketingowe, skup się na tym, by zaoferować widzom wysokiej jakości materiał. Estetyczne treści w social mediach cieszą się znacznie większą popularnością.

5. Miejsce publikacji

Viral najczęściej jest przekazywany wirusowo na Facebooku, ale nie jest to jedyna platforma, na której można publikować materiały video. Warto też skorzystać z innych kanałów, jak np. Instagram, TikTok, YouTube czy Twitter. Tu jednak należy mieć na uwadze dostosowanie formatu do możliwości danej platformy.

Potrzebujesz pomocy w zakresie prowadzenia social mediów? Sprawdź na: https://tearsofjoy.pl/uslugi/prowadzenie-social-media.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej