Dlaczego warto mieć dom na Cyprze?

1 728

Kraje południowe cieszą się sporą popularnością wśród zagranicznych inwestorów zainteresowanych zakupem nieruchomości. Do grona najatrakcyjniejszych lokalizacji od lat należy Cypr. Zastanawiasz się nad zakupem domu w tym ciepłym kraju? Dowiedz się, dlaczego Cypr to polecany kierunek.

Słoneczna pogoda niemal przez cały rok

Na Cyprze występuje aż 300 dni słonecznych w roku, a temperatury rzadko spadają poniżej 20 stopni Celsjusza. To sprawia, że kierunek ten jest idealny dla osób, które lubią lato i wysokie temperatury. Klimat wyspy pozwala na kąpiele w ciepłym morzu i leżenie na plaży niemal przez cały rok. Od końca marca do końca listopada nie trzeba nawet sprawdzać prognozy pogody – wiadomo, że będzie ciepło, słonecznie i praktycznie bez opadów deszczu.

Atrakcyjne ceny nieruchomości

Atrakcyjny stosunek ceny nieruchomości do jakości to kolejna zaleta, jaką wyróżnia się Cypr Domy na sprzedaż są bardzo zróżnicowane cenowo, ale za niewielkie mieszkanie o wielkości około 40 metrów kwadratowych trzeba zapłacić średnio 250 000 złotych. To ceny znacznie niższe niż nieruchomości o podobnej wielkości i standardzie nad polskim morzem, a często też mniejsze niż lokale we Włoszech, Hiszpanii czy Grecji. Za większe mieszkania, domy i apartamenty trzeba zapłacić więcej, jednakże oferta nieruchomości jest spora, co pozwala wybór lokum dopasowanego do możliwości finansowych.

Po kryzysie w 2012 roku ceny domów i mieszkań na Cyprze spadły do minimalnego poziomu. Skuteczne reformy i pomoc Unii Europejskiej sprawiły jednak, że rynek nieruchomości ustabilizował się i szybko zyskał uznanie zagranicznych inwestorów. Rosnący popyt powoduje, że ceny mieszkań nieznacznie, ale systematycznie drożeją. To sprawia, że obecnie jest najlepszy moment na inwestycję na Cyprze.

Tanie i częste loty

Decydując się na zakup domu lub mieszkania na Cyprze, masz pewność łatwego i szybkiego dotarcia na miejsce. Tanie i bezpośrednie loty na Cypr do Larnaca z Polski odbywają się przez cały rok, 2-3 razy w tygodniu. Możesz lecieć z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Katowic i Gdańska liniami WizzAir. Lot trwa około 3 godzin. Ta duża częstotliwość, niskie ceny biletów i łatwość podróżowania sprawiają, że kilkudniowa, a nawet weekendowa wycieczka do Twojej letniej rezydencji będzie na wyciągnięcie ręki.

Korzystne podatki

Cypr od dawna znany jest jako raj podatkowy. Korzystne rozliczenia dotyczą również nieruchomości. Na przykład, zryczałtowany podatek przychodowy od najmu w Polsce to 10%, a na Cyprze wynosi on 0%. Ponadto wiele praktyk podatkowych znanych w naszym kraju nie obowiązuje na Cyprze. To sprawia, że wyspa jest dobrym miejscem na założenie działalności, a także wynajem nieruchomości, dzięki czemu nawet wtedy, gdy nie będziesz przebywał w swoim domu, on będzie zarabiał na Ciebie.

Niskie ceny utrzymania

Codzienne życie i utrzymanie się na Cyprze nie jest drogie. Ceny w restauracjach i sklepach są zdecydowanie niższe w porównaniu do państw basenu Morza Śródziemnego. Wydatki na podstawowe artykuły spożywcze czy transport na wyspie są porównywalne z tymi w Polsce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. On mówi

    Stek bzdur!

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej