Co warto podarować studentowi na święta?

0 501

Święta Bożego Narodzenia to czas kultywowania wielu tradycji. Jedną z nich jest obdarowywanie swoich najbliższych prezentami. Jeśli chcesz uniknąć przedświątecznych zakupów na ostatnią chwilę, podczas największych tłumów w sklepach, lub nerwów związanych z oczekiwaniem na spóźniającą się przesyłkę, pomyśl już teraz o wyborze prezentów. W tym poradniku przedstawiamy kilka propozycji, jakie z pewnością ucieszą studentów, którzy znajdą je pod choinką.

Świąteczne prezenty dla graczy

Wielu studentów jest także zapalonymi miłośnikami gier komputerowych. W takim przypadku problemem może być nie tyle brak ciekawych propozycji, co ich nadmiar. Każdy gracz z pewnością ucieszy się z nowego tytułu, z którym będzie mógł się zmierzyć. Przed zakupem warto sprawdzić, jakie gry już posiada, a nawet dyskretnie podpytać, w co jeszcze chciałby zagrać. Można też pójść w inną stronę i postawić na gamingowe akcesoria, np.  podarować myszkę lub klawiaturę gamingową, bezprzewodowe słuchawki albo wygodny fotel dla gracza. Jeżeli osoba, dla której szukasz prezentu, planuje wkrótce wyprowadzić się do akademika, gdzie nie będzie mogła zabrać swojego komputera stacjonarnego, idealny prezent pod choinkę to dla niej laptop gamingowy. Współcześnie takie urządzenia posiadają parametry nie gorsze od desktopów. Okażą się też idealną pomocą w nauce.

Prezent świąteczny dla miłośnika seriali i filmów

Wbrew panującym stereotypom, studenci w wolnym czasie nie tylko imprezują, ale lubią też spędzać czas w wynajmowanym pokoju na oglądaniu telewizji lub materiałów z serwisów streamingowych. Na wyposażeniu pokojów w akademikach, a nawet w prywatnym wynajmie, nie zawsze znajduje się telewizor. Ponadto ilość dostępnego miejsca jest mocno ograniczona i trudno byłoby postawić takie urządzenie, zwłaszcza gdy biurko planuje się przeznaczyć na desktop. Rozwiązaniem mogą być monitory z tunerem TV, czyli urządzenia łączące w sobie funkcje wyświetlacza komputera oraz telewizora. Jeden ekran zastępuje dwa osobne. Równie dobrym prezentem na święta może być jednak telewizor z funkcją Smart TV, który pozwala nie tylko na oglądanie telewizji naziemnej, ale także umożliwia korzystanie z serwisów wideo czy przeglądanie stron internetowych.

Inne pomysły na prezent pod choinkę dla studenta

Być może student, którego chcesz obdarować wyjątkowym prezentem, jest miłośnikiem elektronicznych gadżetów? Od kilku lat trwa moda na smartwatche – urządzenia o wyglądzie i funkcjach zegarka na rękę, będące jednocześnie przedłużeniem ekranu smartfona. Każdy student z pewnością znajdzie wiele zastosowań dla takiego gadżetu. Ciekawym pomysłem jest także zakup tabletu, który będąc bardziej poręcznym i łatwiejszym w transporcie urządzeniem od laptopa, może go z powodzeniem zastąpić. Doskonale nadaje się do przeglądania Internetu oraz korzystania z multimediów, a po dodaniu fizycznej klawiatury sprawdzi się także do tworzenia dokumentów tekstowych. W przypadku studentów jest to idealne urządzenie do nauki i rozrywki, chociaż raczej nie poradzi sobie z bardziej wymagającymi grami czy częścią profesjonalnego oprogramowania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej