Jakie są zalety stosowania obrabiarek CNC?

0 680

Produkcja przemysłowa generuje coraz więcej wymagań dla przedsiębiorców, którzy chcą budować stabilną pozycję na rynku. Dawne metody toczenia i frezowania powoli odchodzą w niepamięć, ustępując nowoczesnym technologiom. Automatyzacja i cyfryzacja przemysłu doprowadziła do rozpowszechnienia obrabiarek sterowanych numerycznie, które gwarantują unikalne parametry i funkcje. W dzisiejszym artykule omówimy najważniejsze korzyści oferowane przez obróbkę metali w technologii CNC. Dlaczego warto je stosować? Z jakiego powodu outsourcing usług CNC często okazuje się najbardziej opłacalną opcją?

Obróbka metali CNC – jakie korzyści przynosi?

Komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych (CNC) jest techniką automatyzacji procesu wytwórczego, spełniającą kryteria masowej produkcji elementów precyzyjnych. Maszyny CNC eliminują wpływ człowieka na dokładność produkowanych elementów. Magia systemu CNC polega na kalibracji maszyny z oprogramowaniem. Komponenty obrabiarki CNC operują we wszystkich płaszczyznach, umożliwiając odwzorowanie najbardziej skomplikowanych kształtów.

(a także dowolnego innego materiału) charakteryzuje się pełną elastycznością w kwestii możliwych zastosowań. Bez względu na to, czy zamierzasz opracować prototyp części, czy planujesz uruchomienie masowej produkcji – obrabiarki CNC wykonają swoje zadania w sposób automatyczny, bez fizycznej ingerencji człowieka. Separacja człowieka od maszyny przekłada się jednocześnie na większe bezpieczeństwo dla pracowników.

Wspomnieliśmy już nieco o powtarzalności wyników, jakie gwarantuje obróbka skrawaniem CNC. Faktycznie, precyzja pracy maszyny CNC z tysiącami takich samych elementów nie ma sobie równych. Różne sektory przemysłu (m.in. motoryzacja, lotnictwo, produkcja maszyn) wymagają wręcz idealnej dokładności. Od tej cechy zależy bowiem pozytywny wynik kontroli jakościowej i otrzymanie niezbędnych atestów.

Nie ulega wątpliwości, że obrabiarki CNC przyspieszają produkcję skomplikowanych elementów. W porównaniu z produkcją ręczną bilans na korzyść technologii CNC kilkakrotnie przekracza możliwości ręcznej obróbki. Oczywistą konsekwencją tych usług pozostaje zatem optymalizacja procesu i rozszerzenie działalności. Obróbka metali CNC redukuje straty materiałowe, co w dużej skali oznacza gigantyczne oszczędności.

Obróbka skrawaniem CNC – kompleksowe usługi Sacher

Powtarzalność, optymalizacja zużycia surowców produkcyjnych, ogromna szybkość pracy, dowolność kształtów – oto podsumowanie kluczowych zalet, jakie dostarcza przedsiębiorcom technologia CNC. Odradzamy jednak rzucenie się w wir zakupowy i natychmiastowe wyposażenie zakładu w obrabiarkę CNC. O wiele lepszym wyjściem pozostaje outsourcing procesów obrabiania CNC do specjalistycznych podmiotów, które dysponują nowoczesnym parkiem maszynowym. Takim miejscem jest firma Sacher, świadcząca pełnozakresowe usługi w zakresie obróbki skrawaniem, a także obróbki cieplnej i elektroerozyjnej.

Na stronie https://sacher-cnc.pl/obrobka-skrawaniem/  zamieszczono szczegółowe informacje o ofercie. Warto się z nimi zapoznać – obróbka metali CNC w firmie Sacher owocuje bowiem wydajną produkcją i obniżeniem kosztów. Obróbka skrawaniem CNC to prosta droga do zwiększenia konkurencyjności biznesu i dostarczenia klientom podzespołów o nieskazitelnej jakości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej