Burmistrz o sytuacji Przytuliska Nasze Cztery Łapy

0 1 639
Burmistrz o sytuacji Przytuliska Nasze Cztery Łapy 
Przytulisku „Nasze Cztery Łapy” grozi likwidacja. Wolontariusze i władze miasta szukają sposobów uratowania tego wyjątkowego miejsca. Wczoraj burmistrz Makowa Mazowieckiego Tadeusz Ciak wydał w tej sprawie komunikat.

„. Zapewniam wszystkich, że Miasto w dalszym ciągu deklaruje chęć i gotowość dalszej współpracy (pod warunkiem znalezienia legalnego i dobrego rozwiązania)” – napisał burmistrz.

Poniżej przytaczamy w całości treść komunikatu.
Kilka słów na temat Przytuliska Nasze Cztery Łapy
Przytulisko istnieje dzięki zaangażowaniu grupy wolontariuszy, którzy poszukują nowych domów dla psów znalezionych na terenie naszego miasta i dla których misją jest pomoc zwierzętom bezdomnym i uwrażliwianie społeczeństwa na ich potrzeby. Zaangażowanie wolontariuszy w przytulisku zyskało sobie pełną społeczną akceptację i pozytywne reakcje mieszkańców miasta, o czym świadczyć mogą cieszące się uznaniem częste zbiórki karmy, koców i innych artykułów dla psów, czy też rozwinięte akcje adopcyjne organizowane na różnych imprezach i festynach miejskich. Jednakże zapisy ustawy o ochronie zwierząt nie przewidują (a w ocenie niektórych nie dają możliwości) prowadzenia tego typu działalności, co bardzo komplikuje sytuację. Zapewniam wszystkich, że Miasto w dalszym ciągu deklaruje chęć i gotowość dalszej współpracy (pod warunkiem znalezienia legalnego i dobrego rozwiązania). Jedno jest pewne nikt z nas nie stoi ponad prawem i wszyscy jesteśmy zobowiązani do jego przestrzegania. Jednak brak zrozumienia ducha prawa jest przyczyną wielu złych decyzji i krzywdzącego podejścia do intencji osób zainteresowanych i samych norm. Bo porównajmy jak żyją zwierzęta w naszym Przytulisku, a jak w wielu schroniskach? Jaki procent tych zwierząt znajduje nowe domy? Jaką opiekę mają te zwierzęta? Odpowiedź jest jasna i jednoznaczna, a chyba o to chodziło tworzącym ustawę o ochronie zwierząt.
Burmistrz Miasta
Tadeusz Ciak”

Ilustracja: UM Maków Maz.

O trudnej sytuacji Przytuliska pisaliśmy niedawno tutaj:

https://makowonline.pl/dramatyczny-apel-przytuliska-nasze-cztery-lapy/

https://makowonline.pl/wolontariusze-prosza-o-pomoc-dla-przytuliska-i-ich-podopiecznych/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej