Dramatyczny apel Przytuliska Nasze Cztery Łapy!

8 3 803

Dramatyczny apel Przytuliska Nasze Cztery Łapy! 

Przytulisku Nasze Cztery Łapy, które działa w naszym mieście od pięciu lat, grozi likwidacja.
Gdyby tak się stało, psy z przytuliska zostałyby wywiezione, Wolontariusze Przytuliska szukają dla nich opiekunów.  „Nie wyobrażamy sobie dnia, w którym psy z naszego Przytuliska zostaną wywiezione do dużego schroniska, gdzie przepadną wśród setek istnień, świat o nich zapomni” – napisali wolontariusze Przytuliska Nasze Cztery Łapy na swojej stronie.

Poniżej zamieszczamy pełną treść apelu.

„UWAGA!!!  GROZI  NAM LIKWIDACJA!!!
Nigdy nie przypuszczaliśmy, że będziemy zmuszeni napisać rozpaczliwy post z prośbą o pomoc w znalezieniu domów dla psiaków przebywających obecnie w Przytulisku.
Mamy dwa tygodnie na znalezienie dla nich domów stałych lub chociaż tymczasowych, po tym czasie grozi im wywózka do schroniska
Jest to sytuacja niezależna od nas wolontariuszy, ani nie wynikająca nawet ze złej woli Urzędu Miasta… Na wielu stronach organizacji czy fundacji zajmujących się pomocą bezdomnym zwierzętom można znaleźć wpisy, że „dramat psów nie dzieje się tylko w Radysach, wszędzie wokół nas są takie „małe „psie tragedie”.
Nie wyobrażamy sobie dnia, w którym psy z naszego Przytuliska zostaną wywiezione do dużego schroniska, gdzie przepadną wśród setek istnień, świat o nich zapomni…
Punkt ten istnieje ponad pięć lat, psy były i są tu szczęśliwe, mają dobre warunki do życia. Przez ten czas ponad 200 -250 z nich znalazło nowe domy. Tylko w tym roku odbyło się już 30 adopcji.
Prosimy o pomoc, aby te, które zostały również znalazły domy…
Sami nie damy rady…
Maków Maz. woj mazowieckie, teł 533 902 461.
Udostępniajcie”.

Zdjęcia: Przytulisko Nasze Cztery Łapy.

Od redakcji: do tematu powrócimy wkrótce. Być może uda się znaleźć sposób na dalsze istnienie Przytuliska.
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Ja mówi

  Ja chętna, ale mąż sie sprzeciwia, ze taki pies to ze 200 miesięcznie kosztuje, a tu rzeczywistość emerytalna skrzeczy… czy ktoś ma doświadczenie ile taki podwórkowy pies kosztuje na miesiąc?

  1. Hubert mówi

   Jakie 200zł. Kupujecie wór karmy suchej która naprawdę nie jest droga, z domu resztki jedzenia też na pewno zostają. Nie ma się czego obawiać, naprawdę warto wziąć takiego pieska, będzie wdzięczny do końca, sam mam takiego.

  2. Jola mówi

   Właśnie wzięliśmy jednego z Przytuliska. Mamy też wcześniej zaadoptowanego psa. Są SUPER. Jeśli przyzwyczai je się do częściowo domowego jedzenia oprócz karmy, to da się. Są jednak inne nieprzewidziane wydatki i i trzeba się z tym liczyć, żeby nie oddawać później pieska z powrotem. Jednak one się odwdzięczą.

 2. Paulina mówi

  Na zdjęciach widać, że psy są zadbane, spokojne i dobrze im się żyje. Dlaczego więc przytulisko ma być likwidowane.? Może uda się znaleźć lukę w przepisach. i zachować je. Chętnie przygarnęłabym jakąś sierotkę, ale mieszkam z rodzicami w bloku, a rodzice mają 3 koty.

 3. zainteresowany mówi

  Nie rozumiem autorki tekstu??
  1. Z jakich powodów ma być zlikwidowane przytulisko, tego nie opisała??
  2. Gdzie te przytulisko działa?? ja nie wiem.
  3. W jaki sposób możemy pomóc ??, też nie ma informacji!!

  Jak dla mnie to Niewystarczający tekst redaktora. Ale coś trzeba zamieścić.

 4. Paulina mówi

  Tekst został napisany na gorąco, z potrzeby serca. Autorka tak czuje i nie myśli o paragrafach i przepisach. Na to przyjdzie czas i wtedy będą wystosowane odpowiednie pisma. Dla mnie ten apel jest bardzo wstrząsający i żałuję, że nie mogę pomóc zabierając psa do domu.
  A Przytulisko mieści się przy żwirowej drodze do Zakliczewa.

  1. Jola mówi

   Przytulisko jest doskonałym miejscem kształtowania pozytywnych postaw naszych dzieci i młodzieży. Nie powinno być zlikwidowane w żadnym wypadku. Należy mu pomóc. Pieski są zadbane i mają dobre, jak na tego typu miejsce warunki. Powinny tu zadziałać przepisy sercem dyktowane, a nie bezwzględne prawo, jeśli ono jest przyczyną likwidacji.

 5. Alicja mówi

  Bardzo proszę o sprecyzowanie powodów likwidacji Przytuliska Nasze Cztery Łapy?
  Czy wszystko co dobre musi być zlikwidowane?
  Urzędniku !Bądź człowiekiem!

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej