Brygadier Andrzej Król został mianowany na stanowisko komendanta PSP (aktualizacja 15.06)

1 1 456

Brygadier Andrzej Król został mianowany na stanowisko komendanta PSP (aktualizacja 15.06)

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, z dniem 10 czerwca 2020 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jarosław Nowosielski powołał bryg. Andrzeja Króla na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Makowie Mazowieckim.

Brygadier Andrzej Król jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa oraz Szkoły Aspirantów w Poznaniu.

Od 2019 roku pełnił funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Na stanowisku komendanta PSP w Makowie Mazowieckim zastąpi st. bryg. Arkadiusza Gołębiewskiego, który przeszedł na emeryturę. ( https://makowonline.pl/uroczyste-pozegnanie-komendanta-panstwowej-strazy-pozarnej/ )

Aktualizacja 15.06.2020 r.

15 czerwca 2020 r. w pomieszczeniu świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim bryg. Andrzeja Król.

Rozpoczął ją meldunek dowódcy st. kpt. Michała Kacprzyckiego złożony Komendantowi Powiatowemu PSP. Podczas uroczystości odczytano akt, którym Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie powołał z dniem 10 czerwca 2020r. bryg. Andrzeja Król na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim.

Nowo powołany komendant w swoim przemówieniu zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystać w służbie na rzecz mieszkańców powiatu makowskiego oraz rozwój ochrony przeciwpożarowej.

W zbiórce uczestniczyli funkcjonariusze z jednej zmiany służbowej i pracownicy Komendy z zachowaniem wymaganych reżimów sanitarnych.

Zdjęcia: PSP Maków Maz.

Branti
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

1 komentarz
  1. REX mówi

    Umarł Król, niech żyje Król!

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej