XIV Pielgrzymka piesza do sanktuarium  maryjnego w Gietrzwałdzie

W dniach 26-29 czerwca 2022 roku odbyła się XIV Pielgrzymka piesza do sanktuarium  maryjnego w Gietrzwałdzie. Wyruszyła z Makowa Mazowieckiego. Pielgrzymi w ekstremalnych warunkach, podczas niemiłosiernego upału pokonali pieszo 150 kilometrów. Każdy z Pątników do Maryi Gietrzwałdzkiej zaniósł  w sercu swoje intencje.


Tegorocznej Pielgrzymki, jak i w zeszłym roku  przewodnikiem i  opiekunem duchowym był przasnyszanin ksiądz Rafał  Kabelis z parafii św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim.
Pielgrzymi maszerowali z wizerunkiem Św. Andrzeja Boli i jego mottem życiowym ,,moja wiara prowadzi do zbawienia” W trzecim dniu pielgrzymowania  z  Janowca Kościelnego do  Narodowa pielgrzymował także ojciec oblat Paweł Pilarczy z Kanady, który przebywa na urlopie w Polsce. Pielgrzymował wraz z kolegą, nowo wyświęconym ojcem Mateuszem, ze zgromadzenia oblatów, który bezpośrednio z pielgrzymki wyjechał na placówkę do Sandomierza.


Pielgrzymka zakończyła się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, po której Pielgrzymi spożyli ostatnią wspólną pielgrzymkową kolację.
Przez pierwsze 3 lata Andrzej Michalski do Gietrzwałdu wędrował sam.  Następnie wpadła na pomysł „męskiego wędrowania”, by teraz na szlak wędrowania mogły wyruszyć także kobiety.


Organizatorami tegorocznej pielgrzymki był wspominany Andrzej Michalski oraz Ryszard Żychnowski.

autor: Jarosław St. Włodarczyk

Komentarze (0)
Skomentuj