Jaki hosting dla sklepu internetowego?

1 510

Sklepy internetowe powstają w Polsce jak grzyby po deszczu. Rośnie liczba klientów e-sklepów, więc  te są uważane za coraz lepszy biznes. Otwierając taki sklep, warto zadbać o dobry hosting dla niego. Wyjaśniamy, dlaczego to takie ważne.

W ostatnich latach można było zauważyć coraz większe zainteresowanie zakupami online. Pandemia przyspieszyła ten trend. Dziś już kupujemy online niemal wszystko – od produktów spożywczych, aż po samochody. Korzystanie z oferty sklepu internetowego jest wygodne i bezpieczne, jeśli oczywiście zachowamy przy tym zdrowy rozsądek. Nic dziwnego, że jest coraz więcej chętnych na otwieranie e-sklepów. W tym artykule koncentrujemy się na hostingu dla takiego sklepu.

Do czego potrzebny jest hosting?

Zanim przejdziemy do kwestii wybierania hostingu dla sklepu internetowego, trzeba wyjaśnić, czym w ogóle jest hosting. To po prostu usługa wynajmu miejsca na serwerze, jaka jest świadczona przez firmy hostingowe, a więc podmioty posiadające własne Centra Danych (Data Center). Hosting jest potrzebny do tego, żeby strona internetowa (w naszym przypadku e-sklep) była przez cały czas dostępna dla użytkowników.  To możliwe, ponieważ serwer jest cały czas podłączony do sieci, a więc przez cały czas udostępnia swoje zasoby, w tym również oprogramowanie sklepu internetowego. 

Jaki hosting dla e-sklepu?

Na rynku są dostępne różne rozwiązania hostingowe. Czasami wystarczy tani hosting współdzielony, innym razem konieczne jest skorzystanie z bardziej zaawansowanych rozwiązań. Wszystko zależy od strony internetowej. Do wyboru mamy hosting współdzielonym, serwer VPS i serwer dedykowany. Sklep, który dopiero rozpoczyna swoją działalność i nie jest zbyt duży, może używać na początek hostingu współdzielonego. Jednak prędzej czy później i tak będzie musiał się przenieść na bardziej zaawansowany serwer VPS. Natomiast serwer dedykowany to rozwiązanie dla najbardziej wymagających, czyli dla największych sklepów internetowych, które dziennie sprzedają ogromne ilości produktów. 

Czy warto oszczędzać na hostingu dla e-sklepu?

W początkowym okresie działalności wielu przedsiębiorców stara się oszczędzać na różnych wydatkach, dopóki ich firma nie okrzepnie na rynku i zacznie więcej zarabiać. Na hostingu nie warto jednak oszczędzać, bo to się po prostu mści. Złej jakości hosting to najczęściej wolno działająca strona internetowa i częste awarie oraz kłopot z jej dostępnością. Każda przerwa w działaniu sklepu internetowego to utrata pieniędzy i potencjalnych klientów.

Własny sklep internetowy to obecnie dobry pomysł na biznes. Taką witrynę trzeba jednak odpowiednio przygotować, żeby sklep działał płynnie i nie dochodziło do awarii. Kluczem jest dobrej klasy hosting, który zapewni bezproblemowe działanie e-sklepu. 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Jan mówi

    Szukając kolejnego hostingu dla sklepu internetowego swojego klienta, trafiłem na [wymoderowano] z kodem rabatowym Q1LWDEAH0C
    To jest bardzo szybki, świetny hosting na dyskach NVMe z najlepszym supportem.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej