Zniżki – jak je uzyskać?

0 516

Uważasz, że Twoja składka za ubezpieczenia komunikacyjne jest zbyt wysoka? Jej wysokość zależy od bardzo wielu czynników, na czym szczególnie cierpią młodzi i mniej doświadczeni kierowcy. W jaki sposób uzyskać zniżki, aby płacić za OC i AC mniej? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Prowadź ostrożnie i gromadź zniżki za bezszkodową jazdę

Największą różnicę w cenie ubezpieczeń komunikacyjnych robią tak naprawdę zniżki za bezszkodową jazdę. Większość towarzystw ubezpieczeniowych obniża wysokość składki o 10% ceny wyjściowej z każdym rokiem, w którym kierowca nie spowoduje kolizji, a ubezpieczyciel nie będzie zmuszony do likwidacji szkody z jego ubezpieczenia OC. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość i zachować ostrożność na drodze. Przy odrobinie szczęścia z czasem dorobisz się pokaźnych zniżek. Niektóre towarzystwa oferują ulgi na poziomie nawet 70%, a w pierwszym roku bezszkodowej jazdy możesz zyskać już 20%!

Skorzystaj z doświadczenia za kierownicą auta służbowego

A może Twoim problemem jest jednocześnie krótki staż za kierownicą? Ubezpieczyciele zwracają również uwagę na to, jak bardzo doświadczonym jesteś kierowcą. Jeśli od kilku lat nie posiadasz własnego auta, możesz stać na straconej pozycji. Twoją sytuację poprawi jednak fakt, że od pewnego czasu korzystasz z auta służbowego. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych wystarczy stosowne oświadczenie pracodawcy. Poza tym do doświadczenia za kierownicą mogą wliczać się także lata jazdy na motocyklu.

Zarejestruj auto w mniejszej miejscowości, jeśli masz taką możliwość

Za ubezpieczenia komunikacyjne więcej płacą mieszkańcy dużych aglomeracji, gdzie na drogach panuje wzmożony ruch, więc dochodzi do większej liczby kolizji. Jeżeli twoje życie toczy się pomiędzy dwiema miejscowościami, z których jedna jest sporo mniejsza, zdecydowanie opłaca ci się zarejestrować auto właśnie tam. Decydując się na pakiet ubezpieczeniowy możesz w ten sposób uzyskać zniżkę na poziomie nawet kilkuset złotych!

Rozważ współwłasność pojazdu z bardziej doświadczonym kierowcą

Dość powszechnie stosowanym przez młodych kierowców rozwiązaniem jest współwłasność pojazdu z bardziej doświadczonym kierowcą – na przykład starszym członkiem rodziny, który posiada zniżki za bezszkodową jazdę. Składka zostanie wyliczona przez ubezpieczyciela przede wszystkim w oparciu o nie. To korzystne rozwiązanie, ale ma jedną poważną wadę. Jeśli dojdzie do kolizji i wykorzystania ubezpieczenia OC, wszyscy współwłaściciele utracą przynajmniej część zgromadzonych dotychczas zniżek.

Kupuj ubezpieczenia komunikacyjne przez internet

Niezależnie od przyjętej strategii, postaraj się zapoznać z jak największą liczbą ofert proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Polisy komunikacyjne opłaca się kupować przez internet. Do twojej dyspozycji pozostają kalkulatory online, między innymi Kiosk Polis – https://kioskpolis.pl/. Jak znaleźć dobre i tanie ubezpieczenie w kilku prostych krokach?

Wypełnij formularz znajdujący się pod adresem https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/. Na stronie ukażą ci się oferty wiodących ubezpieczycieli, które znacznie różnią się między sobą także pod względem ceny. Dokładnie je ze sobą porównaj i wybierz najkorzystniejszą. Jeżeli jest ona satysfakcjonująca, dokonaj zakupu przez internet – to zazwyczaj tańsze rozwiązanie. Dodatkowo sporo zaoszczędzisz uiszczając zapłatę w jednej racie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej