Z jakich kosmetyków może korzystać dziecko?

0 587

Delikatna skóra dziecka wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego też rodzice powinni zadbać o to, aby każdego dnia poddawana była zabiegom z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków. Należy pamiętać o tym, że dzieci nie mogą stosować preparatów przeznaczonych dla dorosłych. Z jakich kosmetyków zatem mogą korzystać? Odpowiadamy.

Czy dzieci potrzebują kosmetyków?

Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dzieci potrzebują kosmetyków poza tymi, które służą utrzymaniu higieny. Można bowiem spotkać się w różnymi opiniami na ten temat. Szerokie grono osób uważa, że nie jest to konieczne, gdyż skóra dzieci, szczególnie niemowląt, jest zbyt delikatna, aby poddawać ją zabiegom pielęgnacyjnym z użyciem rozmaitych preparatów. Z drugiej jednak strony, na rynku powstają kolejne kosmetyki dla dzieci, a ich producenci przekonują, że są niezbędne do prawidłowej pielęgnacji maluchów. Jaka jest zatem prawda? Otóż niewątpliwie warto zadbać o to, aby w wyprawce dla dziecka znalazło się kilka podstawowych kosmetyków, jednak nie należy przesadzać z ich ilością. Wybierając preparaty pielęgnacyjne dla maluchów, zdecydowanie należy zwracać uwagę na ich jakość, nie zaś na ilość.

Kosmetyki dla dzieci – jakich składników nie powinny zawierać?

Podstawą pielęgnacji każdego dziecka, powinny być specyfiki o łagodnym działaniu. W związku z powyższym, wybierając kosmetyki dla malucha, należy zwracać szczególną uwagę na ich skład. Co zatem nie powinno znajdować się w pielęgnacyjnych preparatach dla dzieci? Otóż zdecydowanie należy wystrzegać się kosmetyków, w składzie których obecne jest mydło oraz jego pochodne. Wyżej wspomniane mogą bowiem przyczyniać się do nadmiernego wysuszania skóry.

Ponadto, w kosmetykach dla dzieci nie powinna pojawiać się parafina, a także oleje mineralne. Dają one bowiem złudne wrażenie nawilżenia skóry, a tymczasem prowadzą do zatykania porów i w konsekwencji zwiększenia potliwości. Mogą również powodować rozmaite problemy skórne i wywoływać reakcje alergiczne. Poszukując idealnych kosmetyków dla dzieci, z całą pewnością powinniśmy unikać tych, w składzie których znajdują się parabeny, gdyż mogą one zaburzać gospodarkę hormonalną. Ponadto unikajmy wybierania specyfików z zawartością Phenoxyethanolu oraz syntetycznych emulgatorów, gdyż przyczyniają się do występowania silnych reakcji alergicznych. W bezpiecznych dla skóry dziecka kosmetykach nie mogą znajdować się także pochodne formaldehydu oraz filtry przenikające.

Z jakich kosmetyków może korzystać dziecko?

Tak jak wspomnieliśmy w poprzedniej części artykułu, dzieci powinny korzystać wyłącznie z kosmetyków, które są dla nich przeznaczone i w składzie których nie znajdują się wyżej wskazywane składniki. Jeśli chodzi o rodzaj kosmetyków, to niewątpliwie przydatne okażą się nawilżane chusteczki, a także płyny do kąpieli czy żele pod prysznic. Warto także zadbać o to, aby w kosmetyczce naszej pociechy znalazła się oliwka do ciała lub krem nawilżający. W przypadku dzieci, które używają pampersa, niezbędne okażą się specyfiki na odparzenia.

Aby chronić delikatną skórę maluchów, nie należy zapominać także o kremach z filtrem oraz tych, przeznaczonych na mroźne dni. W wyprawkach dla dzieci muszą znaleźć się również odpowiednie szampony do włosów oraz pasty do zębów. Tego typu kosmetyki są wystarczające, aby w odpowiedni sposób zatroszczyć się o delikatną skórę dzieci.

Kosmetyki dla dzieci znajdziesz na stronie https://ziaja.com/c/ziajka-1235

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej