Wyjaśnienia dotyczące zmian w nadawaniu programów telewizji kablowej SM Jubilatka

3 2 057

SM L-W Jubilatka w Makowie Mazowieckim informuje, że ostatnie zmiany w nadawaniu programów telewizyjnych w telewizji kablowej spowodowane są ogólnopolskimi zmianami w systemie nadawania.  Udostępniane mieszkańcom programy telewizyjne są pozyskiwane z dwóch źródeł. Część za pomocą przesyłu satelitarnego, część za pomocą stacji telewizji naziemnej. System nadawania  satelitarnego nie zmienił się, zmiany dotyczą tych programów, które są retransmitowane z wykorzystaniem nadajników naziemnych.  Dla użytkowników, którzy nie posiadają odbiorników TV lub telewizorów pracujących w standardzie DVB-TV HEVC oznacza to brak możliwości odbioru niektórych programów a w niedługim czasie także programów TVP1 i TVP2. Aby korzystać z tych programów należy posiadać odbiornik w w/w standardzie.  Kolejnym problemem są zmiany systemu nadawania w telewizji naziemnej. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku programu TVP Kobieta. Przez pewien czas program był nadawany w formie HD, ostatnio ponownie zmieniono go do wersji SD. Program nadal jest nadawany ale dla użytkownika oznacza to wyszukanie na nowo programów (programowanie dekodera lub telewizora). Spółdzielnia nie ma żadnego wpływu na sposób nadawania programów naziemnych. Dostosowanie stacji czołowej do używanych przez mieszkańców odbiorników wiązałoby się z bardzo dużymi inwestycjami a dekodery dla obywateli są refundowane przez państwo.  

Jednocześnie informuję, że ostatnie przypadki chwilowych braków w dostawie  do lokali mieszkalnych sygnału wszystkich programów TVP podyktowane jest nie awarią instalacji sieci kablowej a robotami związanymi z modernizacją stacji TRANSFORMATOROWEJ należącej do PGE a zlokalizowanej przy ul. Mickiewicza 10. Brak zasilania w energię elektryczną wzmacniaczy TV kablowej powoduje zanik sygnału. Taka sytuacja może powtarzać się do dnia 01.08.2022r  włącznie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Maciek mówi

  A po co odbiorcom w wyszukiwaniu „puste” kanały: Mango czy RadioZET?

  1. Ryszard mówi

   Czy TVP Nauka tez w sieci będzie z 3 tygodniowym opóźnieniem?

 2. Szymon mówi

  TVP Nauka była w sieci na próbę, bo już nie ma. TVP World nie będzie, bo mało kto zna dobrze język?

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej