Polbram

Elementy termoformowane – gdzie są wykorzystywane?

0 739

Termoformowanie to proces w którym poprzez poddanie tworzywa sztucznego wysokiej temperaturze i odciśnięciu go w formie, otrzymuje się pożądany produkt. W procesie termoformowania wytwarzanych jest wiele elementów, które znajdują zastosowanie w wielu miejscach i urządzeniach.

Termoformowanie – produkcja różnych elementów

Termoformowanie jest procesem bardzo opłacalnym do wytwarzania nawet mniejszej liczby elementów. Brak konieczności produkcji dużych serii jest dla wielu zaletą i możliwością stworzenia kilku oczekiwanych produktów.

Jednocześnie to nie przeszkadza w masowej produkcji różnych przedmiotów codziennego użytku. Termoformowanie jest powszechnie stosowane do wytwarzania elementów posiadających wiele wgłębień, rowków i innych podobnych elementów. Dużą zaletą produktu wykonanego metodą termoformowania jest jednolitość i szczelność. Cały element tworzy jedność, bez dodatkowej potrzeby spawania, łączenia, klejenia poszczególnych części.

Wykorzystanie termoformowania

Do termoformowania wykorzystywane są różne tworzywa sztuczne. Dostępność wielu różnych materiałów pozwala na produkcję dużej ilości elementów, nawet takich, które mają kontakt z żywnością. W procesie termoformowania wytwarza się różne opakowania, wytłoczki i pojemniki.

Termoformowanie stosowane jest również w celach produkcyjnych elementów instalowanych w urządzeniach chłodniczych. Duże elementy, jak elementy termoformowane do korpusów, używane są np. w ladach chłodniczych. Duży, jednolity element z tworzywa sztucznego lepiej izoluje i zapobiega stratom cieplnym. Jednocześnie daje duże możliwości instalacji różnych innych urządzeń. Więcej o zastosowaniu formowania termicznego możesz przeczytać tutaj – https://aifo.pl/pl/news/post/131_elementy-termoformowane-dostawca?page_type=post.

Termoformowanie – wiele możliwości

Produkcja elementów termoformowanych daje możliwość wykonywania dużych i naprawdę skomplikowanych przedmiotów. Coraz lepsze mieszanki tworzyw sztucznych, charakteryzujące się większą wytrzymałością, odpornością, twardością oraz elastycznością, powodują, że coraz więcej klientów sięga po takie rozwiązania. Sprawdź naszą ofertę na https://aifo.pl/pl/. Rozumiemy potrzeby klientów, służymy kompleksowym doradztwem oraz wsparciem eksperckim.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej