Polbram

W niedzielę Chór Camerata Varsovia wystąpi w Karniewie

0 2 173

Chór Camerata Varsovia przygotowuje się do niedzielnego występu w Kościele Parafialnym w Karniewie. 

Chór Camerata Varsovia pod dyrekcją Elżbiety Siczek wystąpi w najbliższą niedzielę 3 czerwca o godz. 10:00 w Kościele parafialnym w Karniewie. Chór zaprezentuje utwory sakralne różnych epok. Zespół uczestniczy od piątku w warsztatach muzycznych zorganizowanych dzięki gościnności pensjonatu agroturystycznego Chata pod Dębami, znajdującego się w naszym powiecie. Warsztaty te mają na celu podnoszenie jakości brzmienia chóru i szlifowanie repertuaru. 

Jak czytamy na stronie internetowej www.cameratavarsovia.pl Chór CAMERATA VARSOVIA powstał w styczniu 2000 roku z inicjatywy dyrygenta  –  Elżbiety  Siczek  oraz  grupy  chórzystów,  mających  już staż  w  zespołach  śpiewaczych,  pragnących  wytyczyć  własną  drogę artystyczną. Od  początku  swego  istnienia  był  to  zespół  niezależny,  zrzeszający miłośników muzyki chóralnej z różnych środowisk. Chór jest laureatem wielu nagród zdobytych w konkursach w kraju i za granicą (jak choćby dwa ostatnie srebrne dyplomy na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Chóralnej „Kaunas Cantat” w Kownie w maju br.).

Występ odbędzie się na zaproszenie wójta Gminy Karniewo Michała Jasińskiego oraz Ks. Proboszcza Parafii Karniewo Sławomira Filipskiego. Zapraszamy, wstęp wolny.

Na zdjęciach: dyrygentka z chórem Elżbieta Siczek wraz  z częścią zespołu, przygotowania w Chacie Pod Dębami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej