W co zainwestować milion?

0 784

Milion złotych to kwota, której posiadanie otwiera przed inwestorami ogromne możliwości. Osoby nią dysponujące muszą jednak wykazać się zdolnością do konsekwentnej, wielowymiarowej analizy rynku, która pozwoli im podjąć możliwie jak najlepszą decyzję. W co zainwestować milion złotych, by uczynić całe przedsięwzięcie jak najbardziej opłacalnym?

Mieszkania pod wynajem

Nieruchomości od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród inwestorów.  Zakup mieszkania oraz przeznaczenie go pod wynajem pozwala na generowanie stabilnego przychodu. Zyski może przynieść także dzierżawa lub odsprzedaż danego obiektu. Ten rodzaj inwestycji obarczony jest wyjątkowo niskim ryzykiem, szczególnie w kontekście spadku cen. Wartość nieruchomości od lat notuje tendencje wzrostowe, przy czym praktycznie niemożliwe jest, by spadła ona do zera. Dysponując milionem złotych, możemy pozwolić sobie na zakup mieszkania o wyjątkowo wysokim standardzie czy też położonego w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, która zapewni nam stałe zainteresowanie obiektem. Taka kwota daje także możliwość nieograniczania się do nabycia wyłącznie jednego mieszkania – pozwoli nam ona na zakup nawet kilku mniejszych lokali. Ten rodzaj inwestycji stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie bezpieczny, pasywny dochód na długie lata. Osoby zastanawiające się, w co zainwestować milion złotych, z pewnością powinny więc rozważyć zakup mieszkania pod wynajem.

Zakup apartamentu w condohotelu

Osoby zainteresowane czerpaniem zysków z ruchu turystycznego z pewnością spotkały się już z możliwościami, jakie daje zakup apartamentu w condo-hotelu. Te wyjątkowe obiekty pozwalają inwestorom czerpać zyski z najmu krótko- i średnioterminowego lokali będących częścią kompleksów hotelowych. Kluczowe znaczenie dla atrakcyjności danego condohotelu jest jego lokalizacja – od niej też będzie zależeć, w których miesiącach właściciel apartamentu może spodziewać się wyższych przychodów z najmu. Obiekty położone nad morzem lub w górach będą cieszyć się zainteresowaniem przede wszystkim w sezonie, podczas gdy te znajdujące się w dużych miastach mogą być atrakcyjne niezależnie od pory roku. Choć stopa zwrotu w przypadku tego typu nieruchomości jest raczej przeciętna, apartament w condohotelu będzie sensowną opcją dla osób pragnących zainwestować w luksusowy obiekt w atrakcyjnej lokalizacji bez konieczności zarządzania nim – tym zajmuje się operator danego hotelu. Osoby dysponujące kwotą miliona złotych są w stanie nabyć nawet kilka lokali w jednym obiekcie.

Czy opłaca się inwestować milion w lokal usługowy?

Nabycie lokalu usługowego pod wynajem to dla wielu zamożniejszych inwestorów bardzo atrakcyjna opcja. Zyskują obiekt, który, choć zwykle droższy niż mieszkania, będzie wynajmowany za duże sumy, pozwalające uzyskać wysoką stopę zwrotu. Szczególnym zainteresowaniem potencjalnych najemców będą cieszyć się obiekty w atrakcyjnej lokalizacji – na nie może pozwolić sobie dysponujący milionem złotych inwestor. Nowoczesne wnętrza o wysokim standardzie przyciągną zamożnych najemców, dając tym samym możliwość jeszcze szybszego zwrotu inwestycji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej