Uczennica makowskiego LO otrzymała dyplom od prezydenta

1 2 674

Uczennica makowskiego LO otrzymała dyplom od prezydenta 

Emilia Politowska, uczennica klasy IC Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Makowie Mazowieckim, otrzymała dyplom od prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz marszałek Sejmu Elżbiety Witek za udział w konkursie artystyczno-literackiego „Polskie serce pękło. Katyń 1940”.

W konkursie wzięło udział ponad 700 uczniów szkół ponadpodstawowych.

– To dla mnie zaszczyt otrzymać dyplom od prezydenta RP i marszałka Sejmu. Sam udział był dla mnie szczególną lekcją i wołaniem o prawdę historyczną. Polacy zamordowani w Katyniu byli wierni swojej Ojczyźnie i pamięć o nich musi trwać – powiedziała Emilia Politowska.

Konkurs zainaugurowało Muzeum Katyńskie. Skierowany był on do młodzieży szkół średnich. Został ogłoszony w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej. W uroczystości wziął udział także minister MSWiA Mariusz Kamiński. W komitecie honorowym znalazł się m. in. prezydent RP Andrzej Duda. Organizatorem konkursu była Kancelaria Sejmu.

Zdjęcie: LO w Makowie Maz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Makowiak mówi

    Gratulacje !!

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej