Ubezpieczenie samochodu – co oprócz OC warto kupić?

0 274

Ubezpieczenie OC to podstawowa polisa, którą musi wykupić właściciel każdego pojazdu. Oprócz tego można wybrać wiele dodatkowych usług. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują AutoCasco, NNW lub Assistance. Każda z tych polis ma pewne zalety i jest warta rozważenia w niektórych przypadkach. Czym charakteryzują się dodatkowe ubezpieczenia oraz kiedy warto je wybrać?

Co warto wiedzieć o dodatkowych ubezpieczeniach?

Ubezpieczenie samochodu jest bardzo ważne. W przypadku braku polisy OC kierowca naraża się na kary naprawdę wysokie finansowe. Ubezpieczenie OC ma zawsze taki sam zakres, regulowany Ustawą. Chroni ono wszystkich uczestników ruchu drogowego – sprawia, że szkody wypadkowe zostaną pokryte z kieszeni ubezpieczyciela. Jednak OC to nie jedyna polisa, którą warto wykupić.

AutoCasco, NNW, Assistance – co warto o nich wiedzieć?

AutoCasco jest bardzo popularne wśród kierowców. AC warto wykupić, ponieważ działa ono jako ochrona pojazdu. Odszkodowanie zostanie wypłacone kierowcy. Towarzystwa oferują ubezpieczenia całkowite i częściowe. Zakres ochrony mocno różni się w zależności od konkretnej polisy. Cena AC zwykle jest bardzo zbliżona do wysokości składki OC. Zakup w pakiecie może być tańszy.

Warto zwrócić uwagę także na ubezpieczenie NNW. Działa, kiedy w zdarzeniu drogowym ucierpią pasażerowie lub kierowca. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty leczenia, wypłaca odpowiednie odszkodowanie. Ubezpieczalnie oferują nawet specjalne pakiety OC/AC/NNW lub OC/NNW.

Assistance działa natomiast jako pomoc techniczna na drodze. Takie wsparcie może być przydatne na przykład, kiedy potrzeba skorzystać z lawety, holowania lub zabraknie paliwa czy też w przypadku szybkiej i pilnej naprawy. Zakres ochrony zależy tutaj od konkretnej oferty. Towarzystwa ubezpieczeniowe dość mocno zmieniają warunki.

Jak korzystnie wybrać pakiet ubezpieczeń samochodu?

Wiele zależy od konkretnych wymagań kierowcy. Więcej usług oznacza zwykle wyższe koszty, jednak samochód i pasażerowie mają lepszą ochronę. Ubezpieczenie OC to obowiązek – je trzeba posiadać. Natomiast jeżeli chcemy zabezpieczyć także swój samochód, warto rozważyć dodatkowe AC. Właściciele droższych pojazdów często się na to decydują, jednak w przypadku tańszego modelu AutoCasco będzie równie wygodnym rozwiązaniem. NNW i Assistance to mniej popularne ubezpieczenia. Należy jednak pamiętać, że ochrona pasażerów jest dość istotna. Assistance to pomoc techniczna – zakup tej usługi zależy już bezpośrednio od preferencji.

W wyborze pakietu ubezpieczeń samochodu pomoże kalkulator OC, który umożliwia wyszukanie najkorzystniejszej oferty w kilka minut. Wystarczy tylko wpisać potrzebne dane i wybrać najtańsze, dostosowane do potrzeb polisy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej