Regulacja okien. Zrób to dziś, oszczędzaj na rachunkach!

0 538

Rozpoczął się sezon grzewczy, czas w którym szczególnie zależy nam na izolacji cieplnej i obniżeniu rachunków za energię. Warto w tym czasie przygotować na zimę także okna.

            W lato temperatura oraz wysokie nasłonecznienie utrudniają pracę przy oknach, natomiast teraz, kiedy temperatury jeszcze nie osiągają minusowych wartości, warto wykonać okresową konserwację okien. 

            Szczególnie ważnym elementem dla termoizolacji jest zadbanie o uszczelki i ewentualna ich wymiana. Gumowe elementy okien pod wpływem temperatury, czy wilgoci twardnieją, tracą sprężystość, a w efekcie pękają i zaczynają przepuszczać powietrze. Okna stają się nieszczelne.

            Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek czynności należy dokładnie wyczyścić powierzchnię. Uszczelki można umyć środkiem do mycia okien, ale zamiast spryskiwać całą powierzchnię warto nanieść nieco specyfiku na ścierkę i dokładnie wytrzeć gumę. Trzeba pamiętać też o przetarciu ich pod spodem, wystarczy delikatnie podważyć uszczelkę i przetrzeć w środku tkaniną. Do wyczyszczenia tej powierzchni mogą posłużyć uniwersalne nawilżane chusteczki do czyszczenia powierzchni. Kiedy dokładnie wyczyszczone zostaną wszystkie uszczelki, zarówno w ramie jak i w części skrzydeł, zastosuj środek do uszczelek, dzięki którym odzyskają sprężystość, a co za tym idzie także dokładniej uszczelnią ramy okienne. Za taki środek do uszczelek zapłacisz kilkanaście złotych, a może on zrobić dużą różnicę. 

            Oprócz tego sprawdź koniecznie zawiasy. Ich regulacja znacząco wzmocni termoizolację. Przejrzyj też inne mechanizmy, zobacz, czy okna otwierają się i zamykają w odpowiedni sposób. Sygnałem, aby wyregulować okna jest konieczność użycia siły i dopchnięcia skrzydła podczas zamykania. Kiedy wyregulujesz okucia, nasmaruj ruchome elementy. Użyj do tego środków bez rozpuszczalników, czyli np. oleju do konserwacji okuć, smaru silikonowego, czy wazeliny technicznej. Jak często wykonywać czynności konserwacyjne? Co najmniej raz w roku, najlepiej jesienią sprawdź, wyczyść i nasmaruj okucia okien, by służyły długie lata. 

            Jeśli napotkasz na jakikolwiek problem z regulacją okien, lub okaże się, że regulacja nie zdaje egzaminu i okna trwale straciły szczelność, skontaktuj się z firmą Świat Okien w Przasnyszu. Eksperci tego salonu doradzą i zaproponują rozwiązania. Jeśli okaże się, że niezbędna jest wymiana stolarki okiennej, mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Możesz skorzystać z promocji, którą od 17 listopada oferuje firma Oknoplast. Kupujesz teraz i dużo oszczędzasz, a na wiosnę cieszysz się nowymi oknami. Świat Okien, autoryzowany salon sprzedaży marki Oknoplast, ma szeroką ofertę, z której z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Nie czekaj, już dzisiaj zadbaj o stan swoich okien.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej