Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Maków

13 12 380

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Maków 

W niedzielę 29 września premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę w naszym mieście. Mimo że wizyta nie była zapowiedziana i działacze makowskiego Prawa i Sprawiedliwości dowiedzieli się o niej w ostatniej chwili, zdążyli przygotować powitalny transparent.

Premier Morawiecki pobyt w Makowie rozpoczął od udziału w Mszy św. o godz. 16:00 w kościele farnym. Dostojnego gościa serdecznie powitał ksiądz proboszcz Stanisław Dziekan oraz uczestnicy nabożeństwa. Premier z uwagą wysłuchał Ewangelii wg św. Łukasza. Na tę niedzielę przypadała opowieść o bogaczu i ubogim Łazarzu.

Paulin, ojciec Marek Kowalski, który pełni posługę w Mariupolu – przyfrontowym mieście na wschodzie Ukrainy – w swoim kazaniu mówił o życiu w cieniu wojny i o posłudze kapłańskiej na tej trudnej ziemi. Prosił także o wsparcie budowy kościoła w Mariupolu. Po mszy ojciec Marek zbierał datki na budowę świątyni.

Również premier Mateusz Morawiecki złożył swoją ofiarę na ten cel.

Po Mszy św. premier Morawiecki zapalił znicz pod pomnikiem poległych za niepodległość, a następnie spotkał się z mieszkańcami Makowa w sali domu parafialnego.

Mówił o osiągnięciach swojego rządu oraz o planach na przyszłość. W drugiej części spotkania odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania, m.in. na temat gazyfikacji Makowa oraz szans na budowę przebiegającej przez nasze miasto szybkiej kolei miejskiej.

Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w czasie jego wizyty w Makowie towarzyszyli poseł Arkadiusz Czartoryski, senator Robert Mamątow oraz kandydatka PiS w nadchodzących wyborach do Sejmu Barbara Rogalska.

Na zdjęciach: premier Mateusz Morawiecki w czasie wizyty w Makowie Mazowieckim, 29.09.2019 r.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Ewa mówi

  no i pięknie kampania trwa, jakoś nasza władza nie była zainteresowana choć krótkim spotkanie z premierem. Szkoda . Może mamy wszystko,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  1. zosia mówi

   Ewuniu bo Ty zapewne wiesz jak zachowują się kulturalni dobrze wychowani ludzie(chyba że w PIS są inne standardy) nie mówiąc o posłach , senatorach i premierach . Jak mogła byś zapytać(kogo chcesz) kogo i w jaki sposób poinformowała kancelaria premiera o wizycie w Makowie Mazowieckim. Bo wszyscy jesteśmy ciekawi.

   1. Ewa mówi

    Zosiuniu droga zapewne z naszej władzuni,mogli sie lepiej postarać.Chyba ze doszły do nich odgłosy postępowania naszej władzuni…

  2. Ala mówi

   Przecież premier przyjechał do kościoła na mszę i przyjąć komunię. Nasza lokalna władza czyli wybrany przez Nas samorząd i burmistrz urzędują w ratuszu, gdzie jest przestronna sala konferencyjna przeznaczona do politycznych i społecznych rozmów. I dla Naszego dobra niech tak pozostanie. Nie jestem przeciwna Kościołowi, wręcz przeciwnie, jako praktykująca katoliczka martwię się, że ten „sojusz Kościoła z tronem”, źle się dla Kościoła skończy.

 2. Karol mówi

  Nasza wladzunia trzęsie porteczkami zeby nikt jej nie odciągnął od makowskiego żłoba.
  Co tam dla nich „taki@Morawiecki

 3. stanisław mówi

  A fe nieładnie . Ludzie lepiej wiedzą co w mieście się dzieje. Do ludzi władzunio do ludzi.

  1. Zibi mówi

   A co to za przedstawiciele makowskiej społeczności! Makowiaków jak na lekarstwo-5% z 30 osób żenada….Oczywiście na czele z kandydatem na wszystkie stanowiska Rafałkiem B, b jak bomba

   1. zosia mówi

    Nie dopisałeś że z niedawnym czołowym politykiem makowskiej PO….Można????

 4. Nowiutki mówi

  Będzie ten gaz w Makowie czy go nie będzie? Obiecał, że zrobi czy nie zrobi?

 5. Marcin mówi

  Bardzo fajnie 🙂 Pan Morawiecki to najsprawniejszy premier jakiego mieliśmy w Polsce od wielu lat! Ja mu gorąco kibicuję!

 6. PiSklak mówi

  Szybka kolej do Makowa 🙂 Matołusz to już tak odlatuje, że słów szkoda. A gaz to PiS nam zabrał, jak zmienił przebieg gazociągu z Litwy. Kłamcy!

 7. Już tam nie mieszkam mówi

  Błazen przyjechał, pajace wokół skakali.

 8. Zatroskany mówi

  Polityka w kościele. Boże ty to widzisz i nie grzmisz….

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej