Policja opanowała liceum w Makowie

0 9 803

Policja opanowała liceum w Makowie 

W czwartek 24.10. makowskie liceum odwiedził silny oddział policjantek i policjantów z całego kraju. Oddział liczył 19 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy policji z całego kraju. Opanowali oni szkołę na całą godzinę lekcyjną. Spotkania z młodzieżą odbywały się w sali gimnastycznej i w salach lekcyjnych.  

Poza licealistami z Curie brali w spotkaniu wzięli udział także uczniowie z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej, Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w naszym mieście.

Hasło przewodnie spotkań policjantów z młodzieżą brzmiało: „Bądź świadomy, bądź bezpieczny”.

Policjanci mówili o zagrożeniach przestępczością i odpowiedzialności nieletnich. Dzielili się przykładami z własnej pracy z młodzieżą. Dużo uwagi poświęcili problemowi cyberbezpieczeństwa. Prezentowali filmy przedstawiające przypadki naruszenia prawa w sieci. Mówili jak radzić sobie z hejtem, stalkingiem i wyłudzaniem informacji. Opowiadali także o tym, jak namierzyć cyberprzestępców, by nie pozostawali bezkarni.

Uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem. Zadawali też pytania. – To było bardzo interesujące – powiedziała nam jedna z uczennic. – Nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo trzeba uważać surfując po necie – dodała po chwili.

Skąd policjanci wzięli się w liceum?

Zapytaliśmy o to szefa grupy, podkomisarza Radosława Nienałtowskiego.

– Wzięliśmy się z zaproszenia dyrekcji szkoły – wyjaśnił nam podkomisarz Nienałtowski. – Zaprosił nas dyrektor szkoły. Tak się szczęśliwie złożyło, że w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie trwają zajęcia z policjantami z całego kraju, zajmującymi się pracą z młodzieżą i przeciwdziałaniem demoralizacji wśród nieletnich. Mieliśmy więc w jednym miejscu funkcjonariuszy obeznanych z ta problematyką.  Szefostwo szkoły życzliwie odniosło się do pomysłu odbycia zajęć z młodzieżą, udostępniło nam autokar i dzięki temu mogliśmy odbyć te spotkania. Mam nadzieję, że to co usłyszeli uczniowie da im materiał do przemyśleń i uchroni przed przestępczością.

Na zdjęciach: policjanci i uczniowie w czasie zajęć „Bądź świadomy, bądź bezpieczny”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej