Pogorzelcy z Kałęczyna proszą o pomoc

3 335

Pogorzelcy z Kałęczyna proszą o pomoc 

Pożar wybuchł w niedzielę 19 lipca. Ogień zniszczył dach i dobytek: pamiątki, sprzęty, meble, ubrania.  Dom nie nadaje się do remontu. Pogorzelcy apelują o pomoc m.in. na stronie zrzutka.pl
„Zwracam się z prośbą do wszystkich o pomoc dla mojej rodziny, która w niedzielę 19 lipca straciła dach nad głową.
Ogień pochłonął dom oraz wszystko, co się w nim znajdowało: pamiątki, sprzęty, meble, ubrania. Dom nie nadaje się do remontu. Posiadam drugi dom w surowym stanie, ale w obliczu takiej tragedii nie jestem w stanie go wyremontować.
Proszę o choćby najmniejsze wsparcie, za które już teraz bardzo dziękuję w imieniu całej rodziny. Każda przekazana złotówka to cegiełka w kierunku odzyskania dachu nad głową. Wierzę, że razem możemy więcej!”.
Jako pierwsza o pożarze poinformowała OSP Czerwonka.

„Nasza jednostka została zadysponowana przez KP PSP w Makowie Mazowieckim do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Kałęczyn. W wyniku pożaru, spaleniu uległa konstrukcja dachu i część pomieszczeń mieszkalnych. W działaniach brały udział: JRG Maków Maz., OSP Gąsewo, OSP Dąbrówka, Policja, Pogotowie energetyczne”.

Gmina zadeklarowała pomoc

Na pogorzelisko przybył wójt gminy Czerwonka Paweł Kacprzykowski., który zaoferował pokrycie dachu w budowanym domu. To bardzo cenna pomoc, ale nie wystarczająca do dokończenia budowy. Dlatego dołączamy się do apelu. Od wczoraj na konto wpłynęło 3 693 złote.

Jeżeli ktoś może pomóc, wpłat można dokonywać tutaj:

https://zrzutka.pl/fhbaj8

Zdjęcia: OSP Czerwonka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej