Po Makowie 123 km/h za 2500 zł, 10 punktów i brak prawka

2 3 062

Makowscy policjanci należący do grupy Speed podsumowali tygodniowe wyniki pracy

88 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości w tym 2 kierujących, którzy stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Zatrzymany 18 – latek do kontroli drogowej przekroczył prędkość o 73 km/h, prawo jazdy posiadał od miesiąca. Natomiast 43 – letni kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Obaj kierujący otrzymali wysokie mandaty, punkty karne i stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W ciągu ostatniego tygodnia makowscy policjanci z WRD pracując w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED skontrolowali 118 pojazdy, ujawnili 102 wykroczenia, w tym 88 dotyczyły przekroczenia prędkości.  Mundurowi zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

14 lutego w miejscowości Łazy 43 – letni kierujący fordem, mieszkaniec pow. przasnyskiego, w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 57 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat w wysokości 1500zł. oraz 10 punktów karnych.  

20 lutego w Makowie Mazowieckim na ul. Duńskiego Czerwonego Krzyża policjanci ruchu drogowego zatrzymali 18 – letniego kierującego audi, mieszkańca pow. makowskiego, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 73 km/h.  18- latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, które posiadał od miesiąca, mandat w wysokości 2500 zł. oraz 10 punktów karnych.

Apelujemy o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami drogowymi. Pamiętajmy,  że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych.

Pamiętajmy, od 1 stycznia kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych, pod kątem kwot mandatów, za najpoważniejsze wykroczenia drogowe.

asp. Monika Winnik

Źródło: https://mazowiecka.policja.gov.pl/wma/ aktualnosci/64502, Makowscy-policjanci-nalezacy-do-grupy-SPEED-podsumowali-tygodniowe-wyniki-pracy.html

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Majk mówi

    Niezły dzik z tego młodziaka. Tatuś audi dał a młody szaleje. Ile jeszcze nieszczęść musi się wydarzyć by życie rozumu nauczyło.

  2. smj mówi

    18- latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, które POSIADAŁ OD MIESIĄCA, mandat w wysokości 2500 zł. oraz 10 punktów karnych. WIEC JAK BEZ PRAWKA??

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej