Pięć spółek uwikłanych w wyłudzanie podatku VAT. Prezes jednej z nich został aresztowany

1 006
  • Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Komenda Wojewódzka Policji (KWP) z/s w Radomiu zatrzymała podejrzanego o udział w przestępstwach VAT-owskich.
  • Wartość fikcyjnych faktur sięga 6,3 mln zł.
  • Obywatel Wietnamu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze radomskiego Działu Dochodzeniowo-Śledczego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP z/s w Radomiu zatrzymali prezesa spółki zajmującej się handlem tekstyliami. Jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw karnych i karnych skarbowych.

Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym, nadzorujący śledztwo Prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty wystawiania nierzetelnych faktur na łączną kwotę 6 300 000 zł.

Ze względu na skalę procederu, Sąd  Rejonowy w Radomiu na wniosek Prokuratora, zastosował wobec zatrzymanego obywatela Wietnamu najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Prowadzone śledztwo wykazało, że w przestępczym procederze uczestniczyły jeszcze 4 spółki. Wszystkie działały w branży tekstylnej.

Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej