Otrzęsiny w Curie

0 5 279

Otrzęsiny w Curie 

Akcja „Koty 2019” odbyła się w makowskim liceum w piątek (25.10) wieczorem. Rozpoczęła się prezentacją pierwszoklasistów i konkursami, zakończyła dyskoteką. Konkursowa rywalizacja byłą zacięta i wyrównana. W dogrywce wygrała klasa I c. Miejsce drugie przypadło klasie I e, a trzecie I a.

Konkurs składał się z trzech konkurencji. W czasie pierwszej koty mogły zaprezentować się w skeczu lub zaprezentować klasę. Tak sformułowane zadanie stwarzało wiele możliwości interpretacyjnych. Część klas wybrała prezentacje sceniczne, inni woleli zaprezentować filmiki. Obydwie formy przypadły do gustu publiczności.

Konkurencja druga polegała na narysowaniu portretu wychowawcy (-czyni) klasy. Czas był, ograniczony, a na koniec artyści musieli wykazać się odwagą cywilną i wręczyć swoje dzieła sportretowanym.

Trzecia konkurencja była mimiczno-akustyczna. Reprezentanci klas najpierw musieli wypełnić usta słodkościami, a później powtarzać słowa wierszyka. Bełkotliwa mowa oraz mimika uczestników konkursu wywoływała salwy śmiechu licznie zgromadzonej publiczności.

W dogrywce gospodarze klas musieli wykazać się drobiazgową znajomością szkoły. Pytania dotyczyły m.in. liczby schodów z parteru na piętro, liczby klas lekcyjnych i podobnych detali.

Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu dyplomów rozpoczęła się dyskoteka.

Na zdjęciach: otrzęsiny 2019 w makowskim liceum.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej