Nieznane numery – wszystko co musisz o nich wiedzieć

0 521

Gdy widzimy, że dzwoni do nas nieznany numer zastanawiamy się czy powinniśmy odebrać. Większość z nas jednak ignoruje takie połączenia. Nic dziwnego, bo zwykle kojarzą nam się one z ofertami handlowymi, które nas nie interesują. Aby jednak upewnić się czy rzeczywiście dzwonił do nas telemarketer warto skorzystać z dostępnych stron internetowych, z których pomocą dowiemy się kto do nas dzwonił.

Dlaczego warto sprawdzać nieznane numery?

Nieznane numery to nie tylko telemarketerzy, ale też oszuści. A oszustwa dokonywane przez telefon są coraz bardziej popularne. Dlatego warto sprawdzać numery, które do nas dzwonią, aby nie odebrać niewłaściwego połączenia i uniknąć przykrych doświadczeń.

Jak sprawdzić kto dzwonił?

Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z dostępnych serwisów internetowych, które pomogą nam ustalić kto dzwonił. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „ sprawdź numer telefonu ”. Pojawi nam się wiele stron, z których możemy skorzystać. Jedyne co musimy zrobić po wybraniu odpowiedniej strony to wpisać numer telefonu, który chcemy sprawdzić. Po wpisaniu ciągu cyfr wyświetlą nam się wszystkie dostępne informacje.

Czy w takich serwisach znajdziemy każdy numer?

Ilość numerów, które możemy sprawdzić zależy od internautów. To oni wpisują numery i tworzą bazę danych, z której później korzystamy. Dlatego zachęcamy do powiększania bazy i dodawania kolejnych numerów, jeśli mamy taką możliwość.

Opinie innych

W wielu serwisach, oprócz podstawowych informacji na temat numeru, możemy też poznać opinię innych internautów, która może okazać się bardzo pomocna. Warto więc podzielić się swoimi doświadczeniami i nie zostawiać takiej informacji dla siebie.

Kolejne kroki

Jeśli już sprawdzimy kto dzwonił do nas i stwierdzimy, że połączenia z tego numeru nie są przez nas mile widziane możemy podjąć kolejne kroki. Jednym z nich może być po prostu blokada tego numeru, co uniemożliwi dalsze połączenia.

Zalety serwisów, które pozwalają sprawdzić kto dzwonił

Takie serwisy są bardzo pomocne. Dzięki nim zaoszczędzimy nie tylko czas, ale nie musimy się już także stresować tym, że oddzwonimy na fałszywy numer i poniesiemy tego konsekwencje. Dodatkowo unikniemy niechcianych rozmów z telemarketerami. 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej