Nasi młodzi ciężarowcy trenują przed Mistrzostwami Europy w Izraelu

2 619

Niedawno na mistrzostwach Polski zdobyli tytuł klubowych wicemistrzów Polski i 5 medali – dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe. W kilka dni później na XI sesji Rady Powiatu otrzymali wyróżnienia od starosty. Teraz we Władysławowie przygotowują się do Mistrzostw Europy. Czasu zostało niewiele – impreza rozpocznie się 4 grudnia. Nasi młodzi ciężarowcy i ich trener (a zarazem trener kadry narodowej) Ireneusz Pepłowski mają apetyt na medale i na mistrzostwach w Izraelu. Trzymamy za nich kciuki!
Sukcesy na Mistrzostwach Polski w Ciechanowie

W czasie rozegranych pod koniec października Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 15 ciężarowcy LSSS Start Maków Mazowiecki zdobyli 36 punktów. To nowy rekord naszego klubu.  Trzeba dodać, że podczas tych mistrzostw zawodniczki i zawodnicy z naszego miasta zdobyli  aż o 3 medale, więcej niż rok temu. W tym roku aż pięciokrotnie stawali na podium.

Zdobyli dwa złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe Miłosz Wawrzyszcz został Mistrzem Polski do lat 15 w kategorii do 96 kilogramów. Ukończył rywalizację z wynikiem:101 kilogramów w rwaniu oraz 118 kilogramów w podrzucie.

Wyróżnieni przez starostę

29 października w czasie XI sesji Rady Powiatu starosta makowski Zbigniew Deptuła wyróżnił trójkę zawodników LSSS Start Maków Mazowiecki: Zuzannę Berlińską,  Karolinę Leszczyńską i Miłosza Wawrzyszcza.

Zuzia Berlińska to brązowa medalistka ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w podnoszeniu ciężarów Drzonków k. Zielonej Góry z czerwca 2019.

Karolina Leszczyńska to srebrna medalistka ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w podnoszeniu ciężarów Drzonków k. Zielonej Góry z czerwca 2019, będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy do lat 17 w Izraelu.

Miłosz Wawrzyszcz to aktualny Mistrz Polski do lat 15, będzie reprezentować Polskę w mistrzostwach Europy do lat 15 w Izraelu, aktualny Rekordzista Polski w rwaniu 111 kg, w podrzucie 131 kg.

Starosta podziękował także trenerowi ciężarowców Ireneuszowi Pepłowskiemu za osobiste zaangażowanie w rozwój sportu powiatu makowskiego.

Przygotowania we Władysławowie

„Sportowcy to osoby, dla których sukces to nie koniec ich ścieżki. Coś się kończy, jednak coś musi się zacząć. Mistrzostwa Polski do lat 15 dobiegły końca, ale dla makowskich sztangistów była to przepustka do kolejnego wyzwania” – czytamy na fanpage LSSS Maków Maz.

Karolina, Daria, Nina oraz Zosia rozpoczęły 18 listopada obóz w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie. To nad polskim morzem spędzą ostatnie 3 tygodnie najcięższego okresu przygotowań do Mistrzostw Europy w Izraelu.

Życzymy dziewczynom wytrwałości i wiary we własne możliwości. Trenerowi Irkowi, który niezmiennie stoi na czele kadry narodowej dziewcząt do lat 15 i 17, życzymy cierpliwości i poczucia humoru, dzięki któremu od zawsze potrafi utrzymać znakomitą atmosferę w drużynie

Trzymamy kciuki za przygotowania i start na Mistrzostwach Europy w Izraelu!

Na zdjęciach: nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 15 w Ciechanowie, na sesji Rady Powiatu oraz w czasie przygotowań do Mistrzostw Europy. Fot. LSSS Start Maków Maz. , Starostwo Powiatowe w Makowie Maz, Centralny Ośrodek Sportu we Władysławowie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.