Listy gratulacyjne za bohaterską postawę i uratowanie tonących

3 3 578

Listy gratulacyjne za bohaterską postawę i uratowanie tonących 

Daniel Machnowski, Marek Szempliński i Grzegorz Klama uratowali tonące dzieci, które wypadły z kajaka. Starosta makowski i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej nagrodzili ich listami gratulacyjnymi. Wręczono je na XX sesji Rady Powiatu.

27 lipca na makowskim zalewie omal nie doszło do tragedii. Z kajaków wypadło dwoje dzieci. Rodzice, którzy je przewozili byli nietrzeźwi. Na pomoc pospieszyli świadkowie zdarzenia: Daniel Machnowski, Marek Szempliński i Grzegorz Klama. Uratowali tonące dzieci. Dzięki nim nie doszło do tragedii.

https://makowonline.pl/dwoje-dzieci-wypadlo-z-kajakow-na-zalewie/
W miesiąc później, 27 sierpnia podczas XX sesji Radu Powiatu trzej bohaterowie otrzymali listy gratulacyjne od starosty makowskiego Zbigniewa Deptuły i komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz. bryg. mgr inż. Andrzeja Króla.

Wywrócony kajak z topiącymi się osobami zauważył Daniel Machnowski makowianin,  który zatrzymał swoje auto na środku jezdni i bez chwili wahania wskoczył do wody by pomóc tonącym. Pan Daniel to żołnierz zawodowy z Drugiego Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

W akcji uczestniczyli również Marek Szempliński, makowianin,  emerytowany policjant oraz Grzegorz Klama z Jankowa. Panowie wykazali się wielkim profesjonalizmem i opanowaniem. To dzięki ich szybkim działaniom nie doszło do tragedii.

Starosta makowski podziękował lokalnym bohaterom za tę niezwykłą postawę.

– Zawsze ten moment, kiedy człowiek gotów jest zaryzykować własne życie, aby ratować innych, jest momentem niezwykłym – powiedział starostwa Zbigniew Deptuła. – Panowie byli gotowi zaryzykować swoje życie, by nieść pomoc innym. W dzisiejszych czasach takie zachowanie jest powodem do dumy i wzorem do naśladowania.

Podziękowania i gratulacje trójce bohaterów złożył również komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz. bryg. mgr inż. Andrzej Król.

– Wraz z gratulacjami, życzymy Panom dalszych sukcesów  w życiu osobistym i zawodowym, a przede wszystkim,   w obliczu pandemii COVID-19, składam Panom życzenia zdrowia, bo ono jest najważniejsze – powiedział komendant PSP.

My również gratulujemy bohaterskiej postawy, refleksu i ofiarności!

Zdjęcia: PSP Maków Maz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Laura mówi

  Starosta się rzucił, porażka jakaś. List to on do babci może napisać a za taką postawę starostwo pożal się boże powinno choć nagrody im dać. Ludzie widząc że za bohaterstwo jest tylko dziękuje nie zareagują bo niestety nie będzie im się to opłacało. Takich jak oni jest niewiele a takie podziękowanie to ten statosta może sobie wsadzić wiadomo gdzie.

 2. sm mówi

  chociaż po lizaku mogli im dać…..

 3. Alicja mówi

  Gratuluję Panom postawy i bohaterskiego czynu! Brawo Wy!
  Natomiast ci co będą kalkulowali -czy opłaca się im nieść pomoc innym, czy nie-jest pewne, że nie pomogą Lauro!

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej