Listy gratulacyjne za bohaterską postawę i uratowanie tonących

3 787

Listy gratulacyjne za bohaterską postawę i uratowanie tonących 

Daniel Machnowski, Marek Szempliński i Grzegorz Klama uratowali tonące dzieci, które wypadły z kajaka. Starosta makowski i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej nagrodzili ich listami gratulacyjnymi. Wręczono je na XX sesji Rady Powiatu.

27 lipca na makowskim zalewie omal nie doszło do tragedii. Z kajaków wypadło dwoje dzieci. Rodzice, którzy je przewozili byli nietrzeźwi. Na pomoc pospieszyli świadkowie zdarzenia: Daniel Machnowski, Marek Szempliński i Grzegorz Klama. Uratowali tonące dzieci. Dzięki nim nie doszło do tragedii.

https://makowonline.pl/dwoje-dzieci-wypadlo-z-kajakow-na-zalewie/
W miesiąc później, 27 sierpnia podczas XX sesji Radu Powiatu trzej bohaterowie otrzymali listy gratulacyjne od starosty makowskiego Zbigniewa Deptuły i komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz. bryg. mgr inż. Andrzeja Króla.

Wywrócony kajak z topiącymi się osobami zauważył Daniel Machnowski makowianin,  który zatrzymał swoje auto na środku jezdni i bez chwili wahania wskoczył do wody by pomóc tonącym. Pan Daniel to żołnierz zawodowy z Drugiego Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

W akcji uczestniczyli również Marek Szempliński, makowianin,  emerytowany policjant oraz Grzegorz Klama z Jankowa. Panowie wykazali się wielkim profesjonalizmem i opanowaniem. To dzięki ich szybkim działaniom nie doszło do tragedii.

Starosta makowski podziękował lokalnym bohaterom za tę niezwykłą postawę.

– Zawsze ten moment, kiedy człowiek gotów jest zaryzykować własne życie, aby ratować innych, jest momentem niezwykłym – powiedział starostwa Zbigniew Deptuła. – Panowie byli gotowi zaryzykować swoje życie, by nieść pomoc innym. W dzisiejszych czasach takie zachowanie jest powodem do dumy i wzorem do naśladowania.

Podziękowania i gratulacje trójce bohaterów złożył również komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz. bryg. mgr inż. Andrzej Król.

– Wraz z gratulacjami, życzymy Panom dalszych sukcesów  w życiu osobistym i zawodowym, a przede wszystkim,   w obliczu pandemii COVID-19, składam Panom życzenia zdrowia, bo ono jest najważniejsze – powiedział komendant PSP.

My również gratulujemy bohaterskiej postawy, refleksu i ofiarności!

Zdjęcia: PSP Maków Maz.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej