Książę czy góral? Tajemnica herbu Makowa Mazowieckiego

0 2 486

Książę czy góral? Tajemnica herbu Makowa Mazowieckiego 

Trwa akcja internetowego słuchania mazowieckich baśni. Jutro (wtorek 19.05.) o godzinie 12:00 można będzie posłuchać baśni o pochodzeniu herbu Makowa Mazowieckiego.
Adres audycji:
https://www.facebook.com/events/s/czytamy-basnie-mazowsza-makow-/1131792267190928/?ti=as&ref=110

Organizatorami akcji są portale „Dzieje się na Mazowszu” oraz „Moda na Mazowsze”.  O swoim pomyśle organizatorzy piszą następująco:

„W każdy wtorek i czwartek o 12.00 sięgamy po podania ludowe, legendy warszawskie, baśnie kurpiowskie, legendy miejskie oraz ciekawostki historyczne. Wyszperane, wykopane i odkurzone prezentujemy te odpryski dawnych wydarzeń i wierzeń online na naszym profilu.
Baśnie Mazowsza czyta na żywo, a wcześniej je wyszukuje i redaguje, Magdalena Walusiak, dziennikarka internetowa i prezenterka, która dawno, dawno temu, za siedmioma górami i ośmioma lasami zaczynała życie medialne od… czytania bajek w radiu”.

Harmonogram na maj
  • 05 – Książę czy góral? Tajemnica herbu / MAKÓW MAZOWIECKI
  • 05 – Jak święty Jacek Wisłę na płaszczu przepłynął / WYSZOGRÓD
  • 05 – Legenda o gościnnym młynarzu / PRZASNYSZ
  • 05 – Zaklęte skarby i inne legendy nadbużańskie / NUR, MAŁKINIA GÓRNA, BROK

W każdy wtorek i czwartek o 12.00 sięgamy po podania ludowe, legendy warszawskie, baśnie kurpiowskie, legendy miejskie oraz ciekawostki historyczne. Wyszperane, wykopane i odkurzone prezentujemy te odpryski dawnych wydarzeń i wierzeń online na naszym profilu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej