Kanał TVP 4K w TV Jubilatka – sprawdź czy musisz wymienić dekoder

1 1 336

SM Jubilatka informuje, że uruchomiony został testowo program TVP4K.

Na kanale tym transmitowane są mecze Mistrzostw w Piłce Nożnej w najwyższej, dostępnej obecnie jakości, obrazu telewizyjnego. Prosimy wyszukać ten program na swoim dekoderze lub telewizorze co pozwoli sprawdzić, czy Państwa odbiornik jest przystosowany do zmian, które są planowane w 2022 roku. Wtedy nastąpi zmiana sposobu nadawania telewizji naziemnej w całej Polsce. Odbiorniki nie posiadające systemu DVB-T2 i kodowania HEVC nie będą miały możliwości odbioru podstawowych programów typu TVP1 czy TVP2, TVN, Polsat itp. .

Jeżeli po wyszukaniu TVP4K nie będzie obrazu oznacza, że dekoder nie jest przystosowany i konieczna będzie jego wymiana. O zmianach informuje na swojej stronie Emitel https://emitel.pl/refarming/ – firma dostarczająca sygnał telewizji naziemnej w Polsce. Taka sama sytuacja nastąpi dla odbiorców naziemnych anten indywidualnych. 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej