Kamienica przy Grabowej już zasiedlona

37 7 194

Kamienica przy Grabowej już zasiedlona 

 • Lokatorzy otrzymali już klucze do mieszkań w kamienicy przy Grabowej.
 • Mieszkań jest 5, mają metraż od 25 do 54 m kw.
 • Czynna jest także dostępna dla wszystkich świetlica na parterze.
 • Toaleta na parterze zostanie otwarta 1 marca. Za skorzystanie trzeba będzie zapłacić 2 złote.
 Remont kamienicy przy ul. Grabowej został zakończony. Świetlica zainaugurowała działalność 17 stycznia. Ponieważ z okazji oddania kamienicy do użytku nie odbyła się żadna uroczystość, zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim o to czy taka uroczystość jest przewidziana i czy kamienica jest już oddana do użytku.

Odpowiedzi na nasze pytania udzieliła Alicja Prejs, kierownik Wydział Rozwoju Gospodarczego, Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckim

 Kiedy nastąpi oficjalne otwarcie, czy przewidziana jest uroczystość z tej okazji?

Kamienica przy ul. Grabowej 14 została wyremontowana w ramach projektu „Miasto Dwóch Kultur” – rewitalizacja Centrum Starego Miasta, na który miasto pozyskało unijne dofinansowanie. Uroczystość związana z zakończeniem remontu kamienicy i rewitalizacji placu północnego i południowego rynku odbyła się w październiku ubiegłego roku. Żadne inne uroczystości nie są planowane.

Kto i według jakich zasad będzie korzystał ze świetlicy na dole?

Świetlica ze względu na swoją dostępność może być naturalnym miejscem aktywności różnorodnych grup zainteresowań, pasjonatów. Mogą z niej korzystać aktywne grupy mieszkańców i stowarzyszenia: lokalne stowarzyszenie, lokalne zespoły wokalne, instrumentalne itd. Grupy, które chcą skorzystać ze świetlicy mogą skontaktować się z Urzędem Miejskim, albo bezpośrednio zapytać o wolne terminy pracownika Punktu Informacji Turystycznej, który znajduje się obok świetlicy. Świetlica udostępniana jest nieodpłatnie.

Czy w związku z tym, że w budynku ma być publiczna toaleta, będzie zatrudniony pracownik do nadzoru i obsługi? Czy toaleta będzie płatna?

Toaleta miejska zostanie otwarta 1 marca. Toalety są trzy: męska, damska i dla osób niepełnosprawnych. Toaleta będzie płata. Za skorzystanie z niej trzeba będzie zapłacić 2 złote. Będzie zatrudniona osoba do nadzoru i obsługi toalety.

Ile mieszkań i o jakim metrażu znajduje się na piętrze?

Na piętrze znajdują się trzy mieszkania o metrażu: 25 m2, 40 m2 i 54 m2. Na poddaszu znajdują się jeszcze dwa mieszania o metrażu: 30 m2 i 50 m2.

Jaki jest standard wyposażenia tych mieszkań?

Mieszkania posiadają podstawowy standard wyposażenia. W pokojach położone są panele podłogowe, a na podłogach w kuchni i łazienkach ułożona jest terakota. Łazienki wyposażone są w wannę, umywalkę i sedes.  W łazienkach ściany wyłożone są glazurą, a w kuchni glazurą wyłożony jest pas ochronny pomiędzy szafkami.

Jakie były kryteria przyznawania tych mieszkań i kto zatwierdzał przydział?

Lokale mieszkalne zostały przydzielone osobom, które ubiegały się o przydzielenie lokalu mieszkalnego. Umowy najmu zawarto z osobami według kryterium dochodowego gwarantującego regulowanie czynszu i opłat związanych z użytkowaniem poszczególnych lokali mieszkalnych, którzy nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu lub budynku mieszkalnego.

Ile będzie wynosił czynsz za mieszkania (i ewentualnie inne opłaty)?

Stawka czynszu – zgodnie z Zarządzeniem Nr 84A/2015 Burmistrza Miasta Maków Mazowiecki z dnia 10 lipca 2015 r. w sprawie określenia stawek czynszu za najem lokali mieszkalnych oraz stawek czynszu za najem lokali socjalnych. Poza czynszem dochodzą opłaty za tzw. media (woda, prąd, ciepło).

Kiedy lokatorzy otrzymają klucze do mieszkań?

Mieszkania są już zasiedlone.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

37 Komentarze
 1. Teraz mówi

  A teściowa burmistrza otrzymała mieszkanie z balkonem czy bez?

 2. Bohdan mówi

  Znowu H E J T ??? Nic do nas nie dotarło po ostatniej tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska.
  Wymieniona od kilkunastu lat mieszka we własnym mieszkaniu na osiedlu Południe.

  1. Teraz mówi

   A pewien jesteś?

 3. Andrzej mówi

  Bohdan to co robisz jest tak podłe i niskie że aż brakuje słów. Nie wykorzystuj tragedii w Gdańsku do obrony czegoś co się obronić nie da. Wymieniona osoba już się tam wprowadza tak jak i urzędniczka która na codzień zajmuje się przydział em mieszkań. Być może tym osobom te mieszkania się po prostu należały tak jak ministrom nagrody. Tego nie wiem. Z artykułu natomiast nie wynika kto określił kryteria przydziału tych mieszkań, kto decydował o spełnieniu tych kryteriów i jaki jest ten czynsz. Chyba strasznie wysoki?

  1. Ela mówi

   Właśnie, dlaczego nie dostały osoby z listy. To pytanie należałoby żądać panu burmistrzowi. Według jakiego klucza przydzielił mieszkania. Czy to prawda, że jedno z nich dostała jego teściowa, a drugie pani, która przyznaje te mieszkania?. Czy to prawda? To miały być mieszkania komunalne. nie Może trzeba spytać u źródła.

   1. Justyna mówi

    No właśnie ja temu nie popuszcze jestem wysoko na liście A mnie nie zaproponowano tego mieszkania. Co naprawdę mi jest potrzebne. Dostaly osoby nie z listy wogole i ci którzy nie mają nawet dzieci. Już wkrótce to sprawa się zajmie UWAGA TVN i wtedy będą mieli po dupie co robią z ludźmi. Bo To się w głowie wszystko nie mieści.

 4. Jurek mówi

  Czy rada miejska to w ogóle funkcjonuje? Co wy na to wybrańcy?

 5. Iwona mówi

  Może by tak redakcja dotarła do dokumentów i ustaliła kto podjął decyzję o przyznaniu tych mieszkań i wtedy przestano by czepiać się Pana Burmistrza.

 6. Alicja mówi

  Art 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
  podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 7. Jurek mówi

  A kto tu kogo pomaga i o co? Alicjo sprecyzować.

 8. Jurek mówi

  Pomawia

  1. Zbyszek mówi

   Kto tu kogoś pomawia. Z tego co widzę to tylko zadaje pytania. Co prawda nie znane są kryteria przyznawania tych lokali. Mieszkańcy raczej chcieliby wiedzieć.

 9. zbulwersowana mówi

  Śmiech na sali co to się dzieje u Nas ..Jakieś totalne bezprawie panuje ..Mieszkania dostały osoby które nawet nie powinny upominać sie o te mieszkania…P.Kubik nie stać na kupno mieszkania ani wynajęcia jak jej ciasno u mamusi?Wysokośc czynszu wynosi 6zł za metr2, każdy by tak chciał dostać mieszkanie nowe i z tak niskim czynszem..

  1. Alicja mówi

   Art 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
   podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
   § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

   1. zbulwersowana mówi

    Kobieto daj życ. Przejdz się do budynku a nie kodeksami mi tu walisz. Jesteś adwokatem tych pań. Człowiek pisze samą prawdę ale widać kogoś koli w oczy..Miłego wieczoru Alicjo..

   2. Makowianin mówi

    Czekamy na listę osób nowych lokatorów Grabowki.

   3. janek mówi

    Pani Alicjo a może te przepisy będą miały lepsze zastosowanie.
    § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
    podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
    podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
    § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    1. gosc mówi

     Brawo Janek

  2. Kasia mówi

   Po pierwsze RODO-bez nazwisk powinien być ten post.A po drugie nikt nikomu do kieszeni nie zagląda i tym bardziej nie wie jak stoi finansowo.Taka znieczulica panuje,że aż przykro.Jedno drugiego w łyżce wody by utopił.Ludzie ogarnijcie się.

 10. Iwona mówi

  5,70 za metr tyle wynosi czynsz na Grabowej. Pewnej Pani na os. Południe też było ciasno

 11. Krzyś Mowi mówi

  Przyszli lokatorzy siedzą bardzo cicho. Czy ktoś posiada wiedzę kto był tym szczęściarzem? Duże metraż ciekawe dla jak licznej rodziny? Niski czynsz więc sądzę że osoby z listy byłyby w stanie opłacać czynsz.

 12. mlods mówi

  jak przykro, że szansy zniszczenia nowych mieszkań nie dostała lokalna patologia, faktycznie potrzeba to nagłośnić! Dajmy im więcej, więcej, bo im zawsze mało i wszystko się należy!

  1. Krzyś mowi mówi

   Nie każdy jest patologia. Patologia pójdzie gdzie kolwiek mieszkać np.stare bloki z tym problemu nie ma. Chodź również nie wszyscy z ul.mickiewicza to dno. Mieszkania otrzymują rodziny nie mogący pozwolić sobie na kupno mieszkania z niższymi dochodami. Jak narazie nie wiadomo kim są lokatorzy bloku o którym tak głośno więc czas pokaże w jakim stanie będzie za x czasu

  2. Jurek mówi

   Rozumiem że wszyscy którzy ubiegają się o mieszkanie komunalne są patologią. Oczywiście oprócz tych pięciu szczęśliwców którzy tam zamieszkali

 13. Andrzej mówi

  Lokale mieszkalne zostały przydzielone osobom, które ubiegały się o przydzielenie lokalu mieszkalnego. Umowy najmu zawarto z osobami według kryterium dochodowego gwarantującego regulowanie czynszu i opłat związanych z użytkowaniem poszczególnych lokali mieszkalnych, którzy nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu lub budynku mieszkalnego. Jeśli tak było naprawdę to są napewno osoby którym odmówiono mieszkania z uwagi na to, że nie spełniają tych kryteriów. I oczywiście dostały to na piśmie. Są takie osoby? NIE MA!!!! Bo to wszystko lipa. Nikt w urzędzie nie widział dokumentów o dochodach osób które mieszkania dostały. Nikt nie wiedział że te mieszkania będą do zasiedlenia i na jakich zasadach. I wreszcie kto w urzędzie decydował czyje i w jakiej wysokości dochody gwarantują płacenie czynszu? Pan Burmistrz? Pani Zastępca? Pan Skarbnik? No bo chyba nie urzędniczka która dostała tam mieszkanie? Nie decydowała by przecież w swojej sprawie. A może decyzję podjął zespół ds. mieszkaniowych przecież od tego jest. Niestety radni dowiedzieli się o tym po fakcie. Tylko jedną kadencję byłem radnym jednak znałem wszystkich Przewodniczących Rady i jestem pewien że żaden z nich nie pozwoliłby na takie traktowanie radnych z zespołu ds. mieszkaniowych. Wstyd Panie Przewodniczący Miecznikowski. Czy państwo radni zapomnieli już tekst ślubowania? Po dwóch miesiącach? Strach pomyśleć o czym zapomnicie po roku, dwóch.

  1. Jurek mówi

   Pani z os. Południe 40m. Sama jedna!!!!

  2. Gosc mówi

   I tu się mylisz Andrzeju, chodzą słuchy, że to właśnie urzędniczka decydowała w swojej sprawie. Wychodzi na to, że można sobie samemu przyznać mieszkanie. Prawda to czy fałsz? Może w końcu urząd zabierze głos w tej sprawie i przedstawi listę osób.

 14. Krzyś mowi mówi

  Osoby które otrzymały mieszkania również powinny posiadać niski próg dochodowy więc nie wiem o jakim kryterium rozmawiamy. Taka rodzina może starać się o dodatek mieszkaniowy więc spokojnie byłoby stać na opłacenie czynszu. Obok nazwisk znajduje się punktacja więc powinna do czegoś zobowiazywac według mnie są to osoby najbardziej potrzebujące a jednak są odatawiani na bok na kolejne lata

 15. Jan mówi

  Dla mnie jest jasne. Mieszkania komunalne, takie miałybyć. Jeśli tak to na stronach urzędu jest lista osób oczekujących. Czy to one dostały. Pięć mieszkań, pierwsze pięć osób powinno dostać te mieszkania. Jeśli tak nie jest to jest to jedno wielkie….. dokończenie sobie sami.

 16. Krzyś mowi mówi

  Panie Janie żadna osoba rodzina z listy nie otrzymała mieszkania tym bardziej z pierwszej piątki. Myślę że przydzielili je najpierw a później wrzucono listę już bez nazwisk osób które je dostały.tylko nasuwa się pytanie czy składali w tym roku wniosek i jakim trafem tak szybko im się poszczescilo

 17. Jan mówi

  Lista zniknęła ze stron urzędu.

  1. Iza mówi

   14 dni była wywieszona zgodnie z przepisami. Wy to naprawdę sie nudzicie…

   1. Krzyś mowi mówi

    Odpowiedz zawsze jest taka sama nie ma mieszkań a rzeczywistość jest zupelnie inna po tygodniu dowiaduje się że już ktoś „gdzies”otrzymal a gdzies kolo nosa mi przeleciala szansa itd itd od kilku lat bezzmiennie. Nie liczą się z tym, że niektórzy nie mają gdzie mieszkać, sytuacja mieszkaniowa jest ciężka. Osoby z listy wynajmują mieszkania lub mieszkają kątem u rodziny w malutkich pokoikach to są warunki? Ogromnie ciekaw jestem szczesciarzy z ul. Grabowej czy faktycznie byli tak bardzo potrzebujący….?

   2. Jan mówi

    Wywieszona była lista osób, które się starają i to ona zniknęła ze strony urzędu. Listy osób które dostały nie było w ogóle.

 18. Jaruga mówi

  Oto właśnie skutki dawania kilku kadencji burmistrzowi. Porobiły się układy układziki, ja tobie ty mnie. Była by zmiana burmistrza, to nowy by się bał przez jakiś czas takie wałki robić, lub by nie pozwolił na takie akcje. A tak to mu możemy teraz naskoczyć. I czuję że będą jeszcze większe bezczelne akcje bo na kolejnej kadencji mu już nie zależy, oraz pewnie go nie wybiorą.

 19. Makowianin mówi

  Potwierdzam. Na stronie Maków Maz BIP nie ma już listy osób, które czekały na mieszkanie komunalne. Jeszcze w zeszłym tygodniu lista była. Czemu została usunięta, więcej pytań się narzuca?

 20. Krzyś mowi mówi

  Ludzie jeszcze nie dostali decyzji w związku o umieszczeniu na liście więc chyba została zbyt szybko umieszczona na stronie urzędu i tak tez szybko usunięta. Bardzo ciekawią mnie nazwiska rodzin posiadających klucze od tych mieszkań.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij