Jak bezpiecznie znaleźć pracę za granicą?

0 651

Chęć podreperowania domowego budżetu czy brak lepszych perspektyw tu na miejscu sprawiają, że tak wielu Polaków decyduje się na wyjazd do pracy za granicą. Początki bywają niekiedy trudne, a o znalezienie stabilnego i legalnego zatrudnienia wcale nie tak łatwo… W związku z tym postanowiliśmy zebrać dla was kilka najważniejszych wskazówek i podpowiedzieć, jak bezpiecznie znaleźć dobrze płatną pracę u naszych sąsiadów. Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Wyjazd za granicę – czy warto?

Wyjazd do pracy za granicą to często wybierane wśród Polaków rozwiązanie, niekiedy jednak wciąż budzące spore wątpliwości czy obawy… Osoby decydujące się na ten krok często zastanawiają się, czy aby na pewno jest to dobry wybór lub czy odnajdą się w zupełnie nowej rzeczywistości. Wyjazd za granicę wiążę się bowiem nie tylko ze zmianą dotychczasowego miejsca zamieszkania, lecz także z wieloma ograniczeniami i wyzwaniami. Co ciekawe, wielu Polaków decyduje się na wyjazd bez znajomości języka, co również może wydawać się niezbyt przemyślanym rozwiązaniem.

Jak jest w rzeczywistości? Otóż praca za granicą bez języka czy wcześniej zdobytego doświadczenia jest możliwa, tym samym bez większych trudności znajdziecie sporo interesujących ofert pracy. Tutaj jednak mogą pojawić się pierwsze schodki… Internet jest wręcz przepełniony lepszymi bądź gorszymi ofertami – co więcej, łatwo natknąć się na nielegalne formy zatrudnienia, wiążące się z koniecznością podjęcia pracy na czarno. Jak zatem bezpiecznie znaleźć pracę za granicą?

Agencja pracy a wyjazd za granicę

Skorzystanie z pomocy pośredniczącej agencji pracy to niewątpliwie jedno z tych rozwiązań, które niesie ze sobą multum korzyści. Profesjonalne agencje nie tylko pomagają w znalezieniu dobrze płatnej pracy, lecz także w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności. Korzystając z usług pośrednika, możecie liczyć na stałe wsparcie w trakcie trwania kontraktu, tym samym uzyskacie komplet informacji dotyczących potencjalnego zleceniodawcy oraz możliwej formy zatrudnienia. Zadaniem agencji pracy jest także zagwarantowanie zakwaterowania oraz transportu do docelowego miejsca. Pośrednik podpowie, jak dobrze przygotować się do pierwszego zlecenia i na co koniecznie uważać.

Znalezienie legalnego i stabilnego zatrudnienia za granicą to spore wyzwanie. Jeżeli praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech od lat zaprząta twoje myśli, zajrzyj na stronę – https://laxocare.pl/oferty/. Agencja LAXO Care od lat pomaga w znalezieniu atrakcyjnej oferty pracy w Niemczech i podjęciu zatrudnienia.

Jak znaleźć zaufaną agencję pracy?

Niestety wciąż tak wiele mówi się o oszustwach ze strony agencji pracy, a co za tym idzie, osoby decydujące się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych nie tak chętnie korzystają z ich usług. Decydując się na znalezienie oferty pracy, warto bowiem zrobić dokładny research. Poszukaj opinii wśród pracowników niegdyś korzystających z usług danego pośrednika. Wszystkie informacje bez większych trudności znajdziesz na forach tematycznych lub grupach zrzeszających Polaków na emigracji. Ma to bowiem kluczowe znaczenie! Wyjeżdżając za granicę, kwestia bezpieczeństwa jest absolutną koniecznością. Stanowczo odradzamy wybór agencji budzących pewne obawy. Przed wyjazdem upewnij się, iż wybrany pośrednik działa zgodnie z prawem, tym samym nie pobiera prowizji za znalezienie zatrudnienia. Zapoznaj się także z listą Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia.  To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości…

Wyjazd za granicę na własną rękę – to należy wiedzieć

Często spotykanym zjawiskiem wśród osób planujących emigrację, jest wyjazd za granicę na własną rękę. Czy to dobry wybór? I tak, i nie! Niestety wyjazdy w ciemno mogą wiązać się z nieznalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia lub koniecznością szybkiego powrotu do kraju. To zaś skutkuje zarówno stratą czasu, jak i pieniędzy. Niekiedy zdarza się, iż pracownicy zmuszeni są do podjęcia pracy na czarno, co jest nie tylko niezgodne z prawem, lecz także może skutkować brakiem otrzymania pełnego wynagrodzenia, złymi warunkami pracy lub zwolnieniem z dnia na dzień. W tym przypadku nie warto ryzykować, gdyż może to zakończyć się przykrą niespodzianką już na miejscu…

Jeżeli natomiast skorzystanie z pomocy agencji pośredniczącej nie wchodzi w grę, poszukaj pracy wśród znajomych. Z pewnością znajdziesz kogoś, kto zna rynek pracy w wybranym przez ciebie miejscu i wie doskonale, z czym wiąże się wyjazd za granicę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej