Emocjonująca debata kandydatów na burmistrza Makowa

38 3 814

Emocjonująca debata kandydatów na burmistrza Makowa. 

Były emocje, gorące spory, żywe reakcje publiczności, która wypełniła salę kina „Mazowsze”.

W zorganizowanej przez nasz portal – makowonline.pl – debacie kandydatów na burmistrza Makowa Mazowieckiego zdecydowało się wziąć udział troje kandydatów: Hanna Jaroszewska, Wojciech Michalski i Tadeusz Ciak.

Debata trwała prawie 2 godziny i składała się z sześciu części. W pierwszej kandydaci mieli okazję przedstawić siebie i swoje dokonania.

W części drugiej wszyscy kandydaci musieli odpowiedzieć na pytanie dlaczego ubiegają się o urząd burmistrza naszego miasta.

W części trzeciej odpowiadali na pytania nadesłane przez czytelników makowonline.pl. Pytań było 9, umieszczone były w urnie, z której każdy z kandydatów losował po jednym pytaniu.

W kolejnej, czwartej części debaty, kandydaci odpowiadali na pytania zadawane z sali przez publiczność. Każdy z kandydatów odpowiadał na trzy pytania.

Najbardziej emocjonująca była piąta część debaty, kiedy to kandydaci zadawali sobie nawzajem po jednym pytaniu. Scenariusz uwzględniał możliwość wygłoszenia riposty na odpowiedź konkurenta.

W ostatniej, szóstej części debaty, wszyscy kandydaci mieli okazję podsumować przebieg dyskusji oraz zwrócić się bezpośrednio do publiczności.

Całość debaty bardzo sprawnie i profesjonalnie prowadził Rafał Jaźwiński.

Obszerną relację z debaty kandydatów opublikujemy w czwartek, 18 października, na naszym portalu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. MIESZKANIEC mówi

  popieram panią HANIE JAROSZEWSKA

 2. Maciej mówi

  Hanna Jaroszewska z zawodu dyrektor, do emerytury pozostalo zaledwie 3 lata… Mistrzyni w zadluzeniu ciechanowskiego szpitala. To wlasnie dzieki niej lekarze tej placowki zarabiali do niedawna po 120 tys miesiecznie a szpital nigdy juz z dlugu nie wyjdzie – https://www.google.com/amp/s/ciechanowinaczej.pl/artykul/oficjalnie-hanna-jaroszewska-nie-jest-juz-dyrektorem-szpitala-w-ciechanowie/71085.amp. Ciepla posadka tuz przed zasluzona bylaby spelnieniem marzen, ze o pieciocyfrowym uposazeniu juz nie wspomne… Przedstawicielka rodzinnych ukladow naszego miasta, choc pochodzaca z Podlasia i to tego starego – dawne siedleckie. Potrfi duzo i pieknie obiecywac… Niestety nic wiecej… Nam potrzebny mlody i bezkompromisowy, zarzadca-realista a nie przedemerytalny „przeczekacz”…. To samo Michalski… Ciakowi dziekujemy – byl raz staral sie, za drugim razem tylko sie oblowil… Ten czwarty, mistrz ciemnych interesow z parciem na estrade niech pilnuje interesu dalej i uwaza na…konkurencje, bo kuloodporne szyby moga nie lomoc…

 3. Jola mówi

  Czekamy na komentarz portalu pt. „Ciak zmiazdzyl wszystkich”. A powaznie na pelny zapis video jak bylo w latach poprzednich… Niech kazdy mial mozliwosc obejrzenia, bez redakcyjnego przetwarzania prawdziwszej prawdy.

 4. abx mówi

  Na ostatnim zdjęciu na pierwszym planie radny Michał Śmiałkowski którego jedynym efektem działalności w poprzedniej kadencji było załatwienie po znajomości pracy dla żony w szkole.

 5. misiek mówi

  relacja dopiero w czwartek ? czyżby redakcja potrzebowała aż 2 dni żeby „odpowiednio” opisać debatę ? cenzura ?

 6. Wojtek mówi

  Pani Hania na pewno ma Pano coś do zaoferowania ale ocenianie Ciaka przez jego pracownika i to z działalności którą sie zajmowało… hanba i wstyd.

 7. Ania mówi

  Jak ten Ciak ma takich prezesow jak Hanka to rzeczywiscie kleska miasta jest bliska.

 8. WOJTAS mówi

  Drodzy Mieszkańcy Makowa Mazowieckiego!!
  Chcemy rozwijać to Miasto razem z Wami! Potrzebujemy współpracy, zaufania i solidarności. Szukania tego co nas łączy w różnych problemach. Powinniśmy ze sobą współpracować, być wspólnotą. Mamy niesamowity potencjał i pora go pokazać.
  Wczoraj na debacie zamiast pokory i skromności dostaliśmy pokaz arogancji, buty i kolesiostwa. Zamiast oszczędności wielkie pensje i odprawy,niekończące sie kredyty…
  Pora z tym skończyć!!Chcemy rozwijać Miasto razem z Wami! Niech w końcu coś się zmieni. Czas pisać nowy rozdział.
  21 października proszę oddać głos na KWW MAKÓW MOJE MIASTO-MÓJ DOM I KANDYDATKĘ NA BURMISTRZA MIASTA PANIĄ HANNĘ JAROSZEWSKĄ!

 9. Janek mówi

  Pozrażka! Kandydat PiS czyta z kartki informacje o sobie… Jaroszewska agresywna, nie potrafi odpowiedzieć na pytanie tylko obiecuję cuda wianki. Nie zna się na niczym a program to błąd na błędzie. Wstyd!! Ciako tako… Ale brak wizji. Czwarty zwyczajnie stchórzył…

 10. Moje miasto mówi

  A kto z kandydatów mówił o eksmisjach lokatorów ? Bo tam coś chyba padło .

 11. Jan mówi

  Układ zwiera szeregi: Kołodziejski broni żony w urzędzie, pani Ciesielska chcę sprzątnąć siłownię i kandydatkę, Gadomski czuwał nad wszystkim przy drzwiach, pewnie dogadał się z Jaworowskim żeby nie było pytań do Ciaka. A ten i tak się zagotował.

 12. Radny mówi

  Na debacie wspomniała Haneczka o zmianie planu zagospodarowania i jakie to ma mieć fatalne skutki. Przecież to decyzja Rady Miejskiej a przewodniczący Rady – Jureczek (chyba się go Pani nie wyprze) głosował za.

 13. Andrzej mówi

  Wez mi to wytlumacz napierw jestes kokos prawa reka a potem mowisz ze gosc be. Katolickie pojmowanie lojalności. Amen

 14. iza mówi

  No i po debacie. Strach sie bać jak to mówią. Pan Michalski czyta o sobie z ulotki wyborczej i jeszcze się przejęzycza,mówi o rzeczach nierealnych, przyznaje,że nigdy nie miał doczynienia z wnioskami o dofinansowania za to chętnie pobuduje kolej z Legionowa bo to miasto Pana Błaszczaka a ludzie z Legionowa mają domki na Mazurach. :)………… Pani Jaroszewska długo będzie pamiętana w Ciechanowie i to wcale nie najlepiej. Panu Ciakowi można było wytknąć błędy, ponieważ jest burmistrzem i podejmował decyzje i działania które są obecnie oceniane. Pozwólmy mu na kolejną kadencje aby mógł się ze swoich działan rozliczyć.

 15. Jan mówi

  LGD, o którym ciepło mówił Pan Burmistrz rozdało wtajemniczonym po 100 tys. zł. Czy Pan Burmistrz też się załapał? Czy przekazał na kampanię wyborczą Układu dla Pana Kołodziejskiego 20%? Przyzwoity procent!

 16. Zofia mówi

  Bardziej do mnie przemawia to co mówili Pani Jaroszewska i Pan Michalski. Infrastruktura jest ważna, ale ludzie ważniejsi. Czas na inwestycje w ludzi, Program walki z bezrobociem, dialog pomiędzy władzą samorządową i społeczeństwem. Ani obecni radni ani Pan Ciak nie sprostali tym wyzwaniom. Czas na nową przyjazną ludziom władzę.

 17. Ada mówi

  Zna Pani drugiego burmistrza, wojta który co roku spotyka się z mieszkańcami i który odpowiada na ich pytania? A pisze Pani tu o dialogu. Pan M. nie potrafi zdania złożyć poprawnie gramatycznie. To ma być dialog? Pani J. widzi wszędzie problemy nawet w kwestiach za KTÓRE SAMA ODPOWIADA. A zrzuca to na Urzad. Pogratulować.

 18. makowianin mówi

  popieram pania Zofie

 19. Audyt mówi

  Droga Ado, w gminach gdzie jest fundusz sołecki, wójt co roku jest na zebraniu w każdej gminie. Osiągnięcia wójta są ujęte w corocznych sprawozdaniach, można z tym się zapoznać w internecie, nie wychodząc z domu. Rok temu był Bułhakow i słyszałem przy wyjściu z kina radość, że były tylko 3 pytania. Niedługo w okolicznych gminach ruszy budowa sieci szerokopasmowego internetu. Z tą SKM-a to może być coś na rzeczy, sam na WP dziś czytałem o projekcie Kolej+ Był wybuch śmiechu, a może to BYĆ realne, bo ma objąć MIASTA o 10000 mieszkańców. Ciekawe czy powstanie most na Narwi między gminami Szelkow i Obryte. Na marginesie co do propozycji P. Jaroszewskiej dot. AUDYTU to proponuję poczytać przy jakiej wielkości budżetu jest on wymagany? Jeśli nie jest wymagany, to po co go prowadzić? Żeby bezproduktywnie zameczyc pracowników. Żeby zarządzać trzeba mieć wiedzę. Same chęci nie wystarcza. 29,09,2018r w MDK było spotkanie w sprawie możliwości ubiegania się o środki na fotowoltanike i inne zadania proekologiczne. Czy coś o tym powiedział którys z kandydatów, a przecież dodytyczylo to zwykłych obywateli?

 20. Audyt 2 mówi

  Oczywiście zebranie wójta w każdej WSI winno być, a nie w gminie.

 21. Jan mówi

  Dzisiejszy spacer po Makowie i nowe wieści – popularność Sorka gwałtownie rośnie. Obiecał tyle, że na pewno sam nie pamięta co naobiecywał. Wszystkie te obietnice są warte 1% budżetu miasta, ale młodzi ludzie to mogą chwycić. Wydaje się, że to wymarzony kontrkandydat dla Ciaka i Gadomskiego. Gdyby wszedł do II tury Gadomski ma prawdopodobnie papiery na Sorka, które może pokazać. Chociaż Sorek może wygrać – jak się nauczy śpiewać.

 22. Paweł mówi

  Prawdopodobnie to , prawdopodobnie tamto , prawdowpodobnie owo. I tak bez końca .

 23. jax mówi

  Debata była podstawiona dlaczego czytają z kartki ? ustawiane pytania i tyle dlaczego P Hani nikt nie dał do głosu dojść ? to była kłótnia nie realna wizja na kolejną kadencje zamiast się kłócić by przekonać mieszkańców do dalszych planów rozwoju miasta i zmiany by młodzi ludzie zasiadali w tych fotelach a jak widzę to sami emeryci i do tego przepychanki i bałagan kłótnie i odwety po co to ?

 24. Zbigniew G mówi

  Nie zagłosuje na żadne z tych osób bo te osoby już wszedzie ze stołka na stołek były i rządziły trzeba coś zmienić ta debata była bardzo dziwna czytanie z kartki . JACEK JAWOROSKI nie pojawił się bo wiedział że coś jest nie tak

  po tej debacie nie głosuję na żadne znich
  natomiast proponuję nowe zmiany i głosuję na Jacka Jaworowskiego zreszto wystarczy obejrzeć na facebooku jaka jest żeczywistosc o makowie jak miasto zadłuża się i dlaczego dworzec jest w takim stanie , że został sprzedany wstyd dziwi mnie to że ten rynek został odnowiony za taką kwotę 20mln zł bardzo podejrzana sprawa ja w to nie wieże że taka kwota gdzie jest reszta kasy ? kto ma za to płacić Emeryci którzy nie mają pieniędzy i stękają że wszystko drogie ????

 25. Bożenna mówi

  Myślę,że można dać panu Ciakowi szansę,tylko nie z tymi samymi radnymi,co przedtem.Mogą być młodzi z innych komitetów,żeby pilnowali,bez kolesiostwa.Pilnowali interesu mieszkańców,rzecz jasna i swoich obietnic.Burmistrza też pilnować.Bo priorytety są prawie takie same u wszystkich kandydatów.Wystarczy dotrzymać słowa.

 26. Bożenna mówi

  Dam szansę panu Ciakowi,ale skład Rady Miejskiej prawdopodobnie będzie inny z innych komitetów i o to chodzi.

 27. Bożenna mówi

  Nie przepraszam najmocniej dam szansę P Jackowi Jaworowskiemu i zagłosuję na niego faktycznie na tej debacie pomiedzy ciakiem a Hanna J kolesiostwo za skórę mi zaszło i nie mam przekonania pozdrawiam jeszcze raz przepraszam
  głosuję tylko na Jacka Jaworowskiego

 28. Bożenna mówi

  Dam szansę panu Jaworowskiemu ,ale skład Rady Miejskiej prawdopodobnie będzie inny z innych komitetów i o to chodzi.

 29. Włodek mówi

  Samiec alfa – Tadek co Ci się zrobiło z głową. Chłopie, opanuj się, jesteś normalnym człowiekiem, nie krzycz na ludzi, odpowiadaj na pytania, np. w sprawie zaworów – Brzostek ma rację – nie ma zaworów na sieci ciepłowniczej. Narcyzm i megalomania w pakiecie to pewna choroba. Ogarnij się – dasz radę.

 30. Paulina mówi

  Podoba mi się pomysł Jaroszewskiej dotyczący Starych Bloków – wyprowadzenia bardzo uciążliwych lokatorów do mieszkań socjalnych i modernizacja wnętrza budynków. Chcemy mieszkać w normalnych warunkach i godnie żyć. Teraz to nie jest możliwe.

 31. Kamil mówi

  Bożena, nie powinnaś popierać ludzi, którzy łamią prawo. Jaworowski jest kontaktowy i odrobinę sympatyczny. To jest taki przypadek – duży błąd demokracji – gość pływa poza prawem,, np. w kantowaniu wyborów jest dobry i nie tylko tak łamie prawo. Pewnie niewiele wiemy o jego wszystkich ciemnych interesach i o tym dlaczego go Prawo nie ściga.

 32. Bożenna mówi

  Droga imienniczko!Demokracja kwitnie,naprawdę nie musisz przepraszać.Każdy może głosować na kogo chce,nie ma problemu.Pozdrawiam.

 33. Ela mówi

  Głosuję na Panią Jaroszewską, jedyna potrafiła mówić od siebie i do tego świetnie punktowała Ciaka, który delikatnie mówiąc pokazał brak klasy. Ciągłe przerywanie, chamskie odżywki, pokazywanie swojej wyższości w stosunku do mieszkańców, którzy pytają o coś. Poziom, który na pewno nie przystoi Burmistrzowi. I jeszcze w dodatku publiczne grożenie pani Jaroszewskiej utraty pracy… bezczelność. Wielki szacunek dla niej, że się odważyła postawić i wytknąć błędy swojemu de facto szefowi. A dla wszystkich, którzy wiedzą najlepiej, niech sprawdzą jaki był już zadłużony szpital w Ciechanowie przed kadencją pani Jaroszewskiej, a zwolnienia były przez naciski „góry” czyli samorządu aż w końcu kobieta miała dosyć i odeszla. Pan Michalski to PiS, czyli z zasady odpada. Czwarty kandydat…. bądźmy poważni.
  Czas na kobiety!!

 34. Antoni mówi

  Głosuj na kogo chcesz ale swoim Ciechanowsko-Makowskim osiągnięciami zawodowymi Jaroszewska wystawiła sobie sama ocenę

 35. Miła mówi

  Pomysły Jaroszewskiej? Super->Eksmisje na starych blokach i nagrodami dla znajomych nauczycieli. Bo reszta to de**** nie dla jej dzieci.

 36. Myszka mówi

  Najpierw tyłek Pani Hani sadzał na stołkach poseł Chrzanowski potem koledzy z partii, a czytaliście wpis pod artykułem – https://ciechanowinaczej.pl/artykul/oficjalnie-hanna-jaroszewska-nie-jest-juz-dyrektorem-szpitala-w-ciechanowie/71085 ? Tak właśnie było.

 37. Bronisław mówi

  Jaroszewska wodzić potrafi? Cała się zagotowała, ale to na pewno katolickie sumienie dało jej znać że lojalność i uczciwość wobec swojego pracodawcy to jej charakterystyczna cecha.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij