Czy w Makowie odbędą się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów?

2 5 462

Czy w Makowie odbędą się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów? 

Ciężarowcy podsumowali miniony rok, wybrali władze i przyjęli plan działania. Obradowali w piątek 22 lutego.
 • Rok 2018 był najlepszym rokiem w historii makowskich ciężarowców.
 • Działacze klubu podejmą starania o zorganizowanie w Makowie Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w 2019 roku.
 • Wybrano nowe władze klubu LSSS Start Maków Mazowiecki

– To był na pewno najlepszy rok w historii makowskich ciężarów – powiedział nam po zebraniu trener Ireneusz Pepłowski. – Po raz pierwszy zostaliśmy najlepszą w Polsce drużyną do lat 15 w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w październiku w Ciechanowie.

Zdobyliśmy dwa medale w tej kategorii wiekowej i to-  co bardzo ważne – zdobyliśmy 49 punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży. To jest bardzo dużo i nie przypominam sobie by kiedyś zdarzyło się nam tyle zdobyć. W tej rywalizacji wzięło udział ponad 3 tys. klubów z całej Polski, a my jesteśmy w pierwszych 700.

A ten rok może być dla nas jeszcze lepszy. Możemy mieć mistrzostwo Europy! Cztery osoby z naszego klubu już teraz objęte są przygotowaniami do mistrzostw Europy do lat 15 i 17, które odbędą się w połowie września w Rumunii nad Morzem Czarnym. Są to : Zosia Berlińska, Nina Poniatowska, Karolina Leszczyńska i Miłosz Wawrzyszcz. Są też dwie zawodniczki rezerwowe: Daria Młotkowska i Zuzia Berlińska. Ta czwórka jest już bezpośrednio zaangażowana w przygotowania, a zawodniczki rezerwowe czekają w gotowości na miejsce w reprezentacji narodowej.

Działacze naszego klubu zainteresowani są również organizacją Mistrzostw Polski do lat 15. Wystąpią z taka propozycją, wprawdzie rywala mamy groźnego bo Ciechanów również zgłosił aspiracje, ale my się nie poddajemy i powalczymy o to.

Zapytaliśmy też trenera Pepłowskiego o zmiany w klubie po zebraniu sprawozdawczo wyborczym.

– Za klub wzięli się rodzice, na zebraniu obecnych było niemalże 95 % obecnych rodziców,  których dzieci podnoszą ciężary – powiedział nam Ireneusz Pepłowski. – Prezesem pozostał Jacek Brzostek, bo jest to bardzo dobry prezes, który kocha ciężary, jak trzeba to zawsze pomaga. Został jednomyślnie, jednogłośnie wybrany. Sekretarzem został Adam Jeliński, a skarbnikiem klubu został były bardzo dobry zawodnik klasy europejskiej Piotr Przyłęcki.

Członkami zarządu zostały mamy naszych zawodniczek: Edyta Wawrzyszcz, Monika Młotkowska, Marta Berlińska i Andżelika Leszczyńska. Jest nowa komisja rewizyjna:  przewodnicząca – Magda Borkowska, członkami komisji rewizyjnej został Tomek Poniatowski, a drugim członkiem został Roman Wadowski.

Na tym spotkaniu był obecny burmistrz Tadeusz Ciak. Wysłuchał nas i obiecał, że pomoże, nie będzie głuchy na nasze propozycje. Czeka na takie wyzwania jak mistrzostwa Polski, na które mogłoby przyjechać około 300 osób. W 2014 roku była jednodniowa impreza, teraz byłaby trzydniowa. Burmistrz gratulował. Troszkę było żalu, że skromne środki na sport przeznacza powiat makowski, bo tylko 10 tys., aż wstyd, że taka suma jest przeznaczona na tyle klubów.

O krótką wypowiedź poprosiliśmy również prezesa Startu Maków, Jacka Brzostka.

– Bardzo się cieszę z zaufania, jakim obdarzyli mnie członkowie klubu. To dla mnie wielki zaszczyt i przyjemność być prezesem tak znakomitego klubu. Bo należy podkreślić, że poza świetnymi wynikami sportowymi, nasz klub ma ciepła, rodzinną atmosferę. Jestem pełen uznania dla rodziców zawodniczek i zawodników, którzy bardzo angażują się w działalność klubu, chociażby świadcząc usługi transportowe. Bez tego zaangażowania nie osiągnęlibyśmy tak znakomitych wyników.

Dysponujemy bardzo skromnymi środkami finansowymi, a jednocześnie osiągamy wyniki o wiele lepsze od klubów bogatszych od nas. Wielka w tym zasługa świetnych trenerów.

Chciałbym to mocno podkreślić – bardzo dbają oni o zdrowie zawodników. W naszym klubie to właśnie – a nie wyniki – jest na pierwszym miejscu. Dlatego – a mówię to do rodziców, którzy wahają się czy posłać swoje dzieci na ciężary – warto jest u nas trenować. Ta dyscyplina wyrabia pozytywne cechy charakteru i nie deformuje sylwetki, co najlepiej widać na przykładzie naszych mistrzyń.

Bardzo chcielibyśmy w tym roku zorganizować w Makowie Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów do lat 15. To byłaby duża impreza, a my liczymy na to, że wypadlibyśmy w niej dobrze przed własną publicznością. Rywalizacja z Ciechanowem nie będzie łatwa, ale jesteśmy dobrej myśli.

Gratulujemy zawodnikom, trenerom, rodzicom i działaczom klubu i życzymy realizacji planów i wielu miejsc na podium.

Na zdjęciach: zawodnicy Stary Maków z medalami mistrzostw Polski i w czasie treningu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Senior mówi

  „Rok 2018 był najlepszym rokiem w historii makowskich ciężarów „. Z tym się nie zgadzam, byly lepsze lata. Życzę powodzenia w trakcie treningów i. startów. Pasja jest najważniejsza i radość z tego co się robi. Myślę że tak to odbierają trenujący. Nie wyniki najważniejsze, bo wpadniemy w doping.

 2. Janusz mówi

  Irku serdeczne gratulacje. Na Mistrzostwach Polski do lat 15 będę Wam kibicował.
  Pozdrawiam!!
  Janusz Jaśkiewicz

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej