Weekendowa kronika kryminalna: dwa wypadki i groźna kolizja

Weekendowa kronika kryminalna: dwa wypadki i groźna kolizja
Jak poinformowała nas Monika Winnik, oficer prasowy KPP w Makowie Maz., w ostatni weekend na drogach powiatu makowskiego miały miejsce  dwa wypadki i jedna groźna kolizja drogowa. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Piątek, 28 września,

Różan, ul. Warszawska, czołówka audi z oplem
Do kolizji drogowej doszło 28 września o godzinie 19:30 w Różanie przy ul. Warszawskiej.  Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący oplem, 33-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego, nieprawidłowo wykonując manewr wyprzedzania, zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka audi. Kierująca audi, 32-letnia mieszkanka pow. makowskiego oraz kierujący oplem na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń ciała. Kierujący byli trzeźwi.
Bobino-Grzybki, dachowanie fordem
Drugie zdarzenie tego wieczoru miało miejsce w Bobinie-Grzybkach również około godziny 19:30. Wstępne ustalenia policjantów w tym przypadku wskazują na to, że 61-letnia kierująca fordem, mieszkanka Warszawy, nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu i dachowała. W wyniku zderzenia kierująca oraz 94-letnia pasażerka trafiły do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

Niedziela, 30 września

Zamość, zderzenie motocykla z audi na skrzyżowaniu
30 września o godz. 16:30 w Zamościu miał miejsce groźny wypadek drogowy. Wstępne ustalenia wskazują na to, że 20-letni kierujący audi, mieszkaniec pow. makowskiego, podczas wyprzedzania w obrębie skrzyżowania uderzył w motocykl, który w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo. Motocyklem podróżowało dwóch 17-latków. Obaj trafili do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.   17 -letni kierujący motocyklem, mieszkaniec pow. makowskiego, nie posiadał uprawnień do kierowania.
Policja apeluje:

 Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Warunki pogodowe na naszych drogach są coraz trudniejsze. Szybko zapadający zmrok, mgła ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia nie sprzyjają kierującym. W takich warunkach pamiętajmy, aby jechać z prędkością pozwalającą kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to najczęstsze przyczyny wypadków – zwłaszcza jesienią.

Apelujemy również do wszystkich rodziców o rozmowę i nadzór nad swoimi dziećmi i przypominamy, aby kierować motocyklem należy posiadać prawo jazdy kat A.

Bobino-GrzybkikolizjaKPP Maków MazowieckimotocykliściPolicjaRóżanwypadekZamość
Komentarze (1)
Skomentuj
  • Renata

    Poproszę rodzinę chłopców którzy mieli wypadek na motocyklu w Zamości mój e-mail: rmajch@wp.pl