Kolejna wygrana Makowianki

2 040
W rozegranym w sobotę 19. maja meczu gospodarze nie dali szans gościom, pewnie wygrywając wynikiem 5:1.
Piłkarze ze Strzegowa strzelili wprawdzie honorową bramkę, ale byli zespołem wyraźnie słabszym i wynik spotkania od początku nie budził wątpliwości. Od pierwszych minut na boisku dominowali piłkarze Makowianki. Goście bronili się dzielnie i pierwsza bramka, zdobyta przez Macieja Traczewskiego, padła dopiero w 23 minucie meczu. W 16 minut później na listę strzelców wpisał się Paweł Dorocki. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
Druga połowa meczu, w której padło aż 4 bramki, była bardziej emocjonująca. Serię bramek rozpoczął ponownie Maciej Traczewski już w dwie minuty po przerwie. W ten sposób po raz drugi wpisał się na listę strzelców dzisiejszego pojedynku. W 4 minuty później po ładnej akcji czwartą bramkę dla Makowianki zdobył Marcin Ciak. Makowianka wciąż atakowała i zanosiło się na pogrom gości, ale chwila nieuwagi wystarczyła, by w 61. minucie goście zdobyli jedyną – jak się później okazało – bramkę w tym spotkaniu. Riposta przyszła w 7 minut później, kiedy to bramkę dla naszych piłkarzy zdobył Krzysztof Pustoła, ustalając wynik meczu na 5:1.
Od tej chwili gra wyraźnie siadła. Wynik wydawał się ustalony, toteż trenerzy obydwu drużyn skorzystali z okazji i dokonali zmian w składach zespołów (patrz poniżej).
Mecz był czysty, bez brutalnych fauli, obyło się więc bez żółtych i czerwonych kartek. Żaden z zawodników nie odniósł też kontuzji.
Makowianka – GKS Strzegowo 5:1 (do przerwy 2:0)
Bramki:
Makowianka: Maciej Traczewski – 23 i 47 min. meczu, Paweł Dorocki – 20 min., Marcin Ciak – 51 min., Krzysztof Pustoła – 68 min.
GKS Strzegowo: Bartłomiej Mączewski – 61 min.
Składy drużyn:
Makowianka: 1- Grzegorz Gorzoch, 5 – Kamil Bukowski, 6 -Kamil Pustoła, 7 – Szymon Kacprzycki, 8 – Marcin Ciak, 9 – Krzysztof Pustoła, 11 – Maciej Traczewski, 19 – Rafał Obłudka, 20 – Paweł Dorocki, 21 – Patryk Koczara, 27 – Michał Złotkowski.
Zawodnicy rezerwowi: Jakub Matusiak – 12, Patryk Ślusarski – 14, Michał Pawlak – 77
GKS Strzegowo: Dominik Pacuszka – 1, Daniel Gatyński – 91, Mateusz Gawryszewski – 6, Tobiasz Jakubowski – 9, Mateusz Ronikiewicz – 14, Maciej Warecki – 13, Patryk Wierzbicki – 10, Bartłomiej Mączewski – 18, Jakub Wojciechowski – 5, Jakub Kamiński – 3, Dominik Lewandowski – 8.
Zawodnicy rezerwowi: Artur Bartosiewicz – 77, Maciej Pauba – 11, Dawid Naguszewski – 17, Kamil Miszczyński – 7.
Zmiany w zespołach:
Makowianka: 75 min. za Szymona Kacprzyckiego wszedł Patryk Ślusarski i za Grzegorza Gorzocha wszedł Jakub Matusiak; 80 min za Marcina Ciaka wszedł Michał Pawlak.

GKS Strzegowo: 46 min. za Tomasza Jakubowskiego wszedł Dawid Naguszewski, 75 min. za Patryka Wierzbickiego wszedł Kamil Miszczyński i 80 min. za Jakuba Kamińskiego wszedł Maciej Pauba.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.