Dom pod Warszawą, czy życie w stolicy — poznaj wady i zalety obu rozwiązań

0 1 281

Planując zmianę mieszkania, coraz więcej osób staje przed dylematem – dom pod Warszawą, czy mieszkanie w stolicy. Każda z opcji ma swoje wady i zalety, a wybór zazwyczaj zależy od indywidualnych preferencji. Przed podjęciem jednak ostatecznej decyzji warto dokładnie przeanalizować wszystkie plusy i minusy obu rozwiązań.

Mieszkanie w stolicy – kiedy warto się zdecydować?

Życie w stolicy bywa coraz bardziej uciążliwe, wieczny hałas, pospiech, tłumy ludzi, korki, to tylko niektóre minusy mieszkania w Warszawie. Warto dodać do tego coraz bardziej ograniczane nowymi budowami tereny zielone, wysokie temperatury latem i zanieczyszczenie powietrza zimą dopełniają negatywnego obrazu miejskiego życia.

Życie w dużym mieście to jednak nie tylko wady. Warszawa jest szczególnie atrakcyjna dla młodych osób, które przyjeżdżają tu studiować i pracować. Bliskość uczelni, do których można się szybko dostać, jadąc rowerem lub komunikacją miejską, szeroki wybór kin, pubów, czy klubów, w których można spędzać czas ze znajomymi, z pewnością stanowią dodatkowy atut.

W stolicy jest również szeroki wybór placówek edukacyjnych, takich jak żłobki, przedszkola oraz szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Do sklepu zawsze blisko i łatwo wszędzie się dostać.

Dom pod Warszawą – jakie ma zalety?

Choć życie w dużym mieście może być wygodne pod wieloma względami, jednak dom pod Warszawą ma wiele zalet. Przede wszystkim możesz zwolnić tempo życia i cieszyć się znacznie większą swobodą. Szczególnie jeśli nie musisz każdego dnia dojeżdżać do pracy w stolicy.

Wybierając życia na obrzeżach stolicy czy w centrum, niezwykle istotna jest cena nieruchomości. Średnia cena metra kwadratowego w centrum Warszawy wynosi nawet kilkanaście tysięcy złotych, koszt metra kwadratowego domu pod Warszawą to nawet kilka tysięcy mniej. Wybierając tę drugą opcję, za podobną kwotę można kupić rodzinny dom lub szeregówkę z ogrodem o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Mieszkania o takiej powierzchni w centrum stolicy są niemal nieosiągalne i kosztują fortunę.

Życia poza centrum stolicy to również więcej przestrzeni, zielonych terenów i spokoju. Dzięki bliskości lasów temperatury latem są niższe, a upał mniej dotkliwy. Również powietrze jest tu znacznie czystsze.

Decydując się na dom pod Warszawą, musisz wybrać między samodzielną budową a usługami jednej z firm deweloperskich. Deweloper JDM https://jdmdeweloper.pl/ oferuje apartamenty, bliźniaki oraz szeregówki w trzech różnych lokalizacjach pod Warszawą. Możesz więc wybrać nie tylko dom, który spełni oczekiwania Twoje i Twojej rodziny, ale również miejsce, o odpowiedniej infrastrukturze.

Życie na obrzeżach stolicy – najpoważniejsze wady

Życie poza centrum stolicy ma wiele zalet, jednak ma też wady. Przede wszystkim odległość wpływa na czas dojazdu do miasta, która zazwyczaj wynosi około 30 – 40 minut. Coraz większa popularność przedmieść Warszawskich i wzrastająca liczba ich mieszkańców przyczynia się do powstawania coraz większych korków w godzinach szczytu na drogach wylotowych do miasta. Wiąże się to również z dodatkowymi kosztami benzyny.

Kolejnym problemem dla osób decydujących się na życie poza centrum Warszawy to zazwyczaj znacznie bardziej ograniczona infrastruktura. Duże odległości do sklepu, szkoły, czy placówki medycznej, wymaga używania samochodu w celu załatwienia nawet najdrobniejszej sprawy. Dlatego dla osób, które lubią większą swobodę w poruszaniu się, lub chcą mieć możliwość wieczornego wyjścia do kina, lub teatru może stanowić to poważny problem.

Czy można połączyć komfort życia pod Warszawą z wygodą dużego miasta?

To pytanie wraca bardzo często, wśród osób decydujących się na kupno nowego domu lub mieszkania. Czy można  znaleźć takie miejsce, które połączy zalety obu miejsc? Zdecydowanie tak, najważniejsza kwestia to wybór właściwej lokalizacji. Deweloperzy, inwestując w nowe osiedla domów pod Warszawą, wybierają taką przestrzeń, która zapewni komfort życia pod każdym względem. Dlatego osiedla usytuowane są w pobliżu tras szybkiego ruchu, którymi łatwo dotrzeć do stolicy. Dodatkowo coraz lepiej rozwinięta komunikacja zbiorowa pozwala dostać się do centrum szybkimi połączeniami kolejowymi, skracając czas dojazdu.

Coraz więcej gmin inwestuje również w placówki edukacyjne, dzięki czemu powstają nowe żłóbki, przedszkola i szkoły. Pojawia się również coraz więcej sklepów, czy ośrodków sportowo-rekreacyjnych. Dzięki temu pod Warszawskie miejscowości stają się samowystarczalne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej