Pompa ciepła monoblok – dla kogo jest przeznaczona?

1 704

Dostępne dzisiaj pompy ciepła znacząco różnią się między sobą. Szeroki wybór sprawia, że każdy zainteresowany ich zakupem znajdzie model odpowiedni do swojego domu. Grupę przykuwającą uwagę wielu klientów stanowią pompy ciepła monoblok, czyli takie, które montuje się na zewnątrz budynków. To właśnie ta cecha najbardziej odróżnia je od pomp typu split, które składają się z dwóch części: zewnętrznej oraz wewnętrznej. Wszystkie najważniejsze elementy w przypadku pompy ciepła monoblok znajdują się w jednej obudowie, którą umieszcza się poza budynkiem. Jedyne, co trzeba zrobić, to połączyć ją z domem za pomocą specjalnych rur, w których znajduje się albo woda, albo płyn odporny na zamarzanie.

Czym charakteryzuje się pompa ciepła monoblok?

Pompy ciepła monoblok montuje się naprawdę szybko i bez większych problemów. Pod tym względem wypada ona zdecydowanie lepiej niż wspomniane we wstępie pompy typu split. Wszystkie te elementy, które są najbardziej istotne składane są w całość w fabryce. Do tego instalacja nabita jest czynnikiem roboczym, którego ilość jest precyzyjnie dobrana. Urządzenia te nie są kłopotliwe, jeśli chodzi o emitowany hałas. Wynika to między innymi z tego, że odgradzają nas od niego ściany. Do tego decydując się na nie, nie trzeba martwić się zajętym miejscem w budynku. Chcących przeczytać na ten temat więcej odsyłamy na stronę https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/pompa-ciepla-monoblok-czyli-cala-pompa-obok-budynku/.

Komu polecane są pompy ciepła monoblok?

Pompa ciepła monoblok to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy decydują się na generalny remont budynku. Nie trzeba wówczas martwić się wygospodarowaniem dodatkowego pomieszczenia. Sprawdzą się świetnie również w nowych domach, w których często rezygnuje się z kotłowni itp. w ramach oszczędności. Jeśli szukamy pompy, której montaż nie pochłonie zbyt dużo pieniędzy, model monoblok na pewno nas usatysfakcjonuje. Do tego dochodzi szeroki wybór modeli, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający właściciele domów znajdą dla siebie odpowiednią pompę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Sebastian mówi

    Usługa jaką jest pompa ciepła w Krakowie, to warto zaufać sprawdzonej firmie. Doświadczenie, profesjonalizm, fachowe doradztwo. Na pewno wybiorą najlepszą pompę ciepła do potrzeb klienta. To wszystko bez żadnego problemu znajdziecie w ofercie https://santier.pl/

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej