Z kart historii: Turniej wsi: Ciepielewo – Zakliczewo

1 4 633

Turniej wsi: Ciepielewo – Zakliczewo.

Wydarzeniem lata 1987 był dla mieszkańców  Ciepielewa i Zakliczewa  turniej wsi, zorganizowany przez młodych działaczy Ludowych Zespołów Sportowych, w skrócie LZS.

Igrzyska odbyły się w niedzielę 21 czerwca i zgromadziły liczną bardzo publiczność, głównie mieszkańców rywalizujących ze sobą wsi.

Zmagano się w konkurencjach tradycyjnych, by nie powiedzieć – odwiecznych.

Przeciągano linę, podnoszono w górę 25 kilogramowy odważnik (wygrywał ten, kto podniósł najwięcej razy), kopano gumową piłkę do bramki (w tej konkurencji rywalizowały panie). Jedyną nowością były rzuty strzałkami do tarczy.

Emocji było co niemiara, zwycięzcy otrzymali upominki, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

Po sportowej części turnieju, wzorem turniejów średniowiecznych odbyła się tradycyjna, może nie uczta, ale impreza integracyjna. Co interesujące – grille nie były podówczas w modzie, kiełbaski pieczono na patykach nad ogniskiem.

Impreza do dziś pozostaje widomym dowodem, że do dobrej zabawy nie trzeba kosztownego sprzętu, ani pieniędzy,  konieczne są natomiast zdolności organizacyjne i dobre chęci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Imię mówi

    Wystarczy spojrzeć na zdjęcia by zobaczyć, że wyciskany ciężar miał 17,5 kg a nie 25 jak podaje autor/ka.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej