Używane palety jednorazowe/przemysłowe – kiedy warto je wybrać?

0 569

Konstrukcjami, które już od wielu lat ułatwiają firmom transport oraz magazynowanie wielu produktów czy półproduktów, są palety jednorazowe, inaczej nazywane paletami przemysłowymi. Dzięki nim o wiele łatwiej jest o przewiezienie środków trwałych z punktu A do punktu B. Poza tym, przechowywane w ten sposób zajmują znacznie mniej miejsca i bez problemu w każdej chwili można je zinwentaryzować.

Chcąc się w nie zaopatrzyć, jak najbardziej można wybrać używane palety jednorazowe/przemysłowe. Ich cena jest dużo mniejsza, a jakość niekiedy bardzo podobna do tej, jaką mają takie konstrukcje, które dopiero co wyszły z hali produkcyjnej. Kiedy warto je wybrać?

To dobry sposób na obniżenie kosztów transportu oraz magazynowania

Używane palety jednorazowe/przemysłowe to dobry wybór zwłaszcza wtedy, kiedy przedsiębiorcy zależy na tym, żeby chociaż częściowo obniżyć koszty prowadzenia działalności. Zakup z drugiej ręki to duża oszczędność. Niekiedy używane palety kosztują nawet dwa razy mniej niż nowe. W ten sposób z łatwością można obniżyć koszty transportu oraz magazynowania i to bez przeprowadzania skomplikowanych procesów optymalizacyjnych.

Żeby zakup używanych palet jednorazowych rzeczywiście był rentownym interesem, nie bez znaczenia będzie to, w jakim te będą stanie. Na kwestię optymalizacji kosztowej na pewno warto patrzeć przyszłościowo. Najwięcej zaoszczędzić pozwalają nie te palety, które są najtańsze, a te, w przypadku których najlepszy jest stosunek ceny do jakości. Są to konstrukcje drewniane, co oznacza, że przy pracy dość łatwo jest je uszkodzić. Poza tym z czasem ulegają one naturalnej degradacji.

W sprzedaży są używane palety jednorazowe/przemysłowe gatunku 1 i gatunku 2. Te pierwsze są najlepszej jakości. Ich cena też jest wyższa, natomiast z czasem taki zakup jak najbardziej się zwraca. Kupno palet, które nie spełniają odpowiednich standardów, to bardzo często wyrzucenie pieniędzy w błoto. Najpóźniej po kilku użyciach nie nadają się one do dalszej eksploatacji, co niesie konieczność zakupu kolejnych, a więc ponownego wydatku.

Często decydują się na nie firmy, które używają ich sporadycznie

Zakup palet z drugiej ręki to częsty wybór małych i średnich przedsiębiorstw. W ich przypadku oszczędności są szczególnie istotne. Nawet na poziomie kilkunastu złotych na jednej palecie. Taki zakup jest szczególnie uzasadniony, kiedy nie używają ich one na co dzień. Wtedy też eksploatacja nie jest tak intensywna i nawet używane palety mogą posłużyć latami.

Oczywiście nawet wtedy, kiedy konstrukcje te są wykorzystywane przez dane przedsiębiorstwo sporadycznie, przy ich zakupie należy patrzeć na jakość. Ważne jest to, żeby nie miały one na sobie zbyt dużych oznak upływu czasu ani nie były uszkodzone w sposób mechaniczny. Wtedy też ich zakup będzie korzystny ekonomicznie, a do tego firma będzie mogła pochwalić się, że działa według zrównoważonego rozwoju.

Sprawdź pełną ofertę na PolskieOpakowania.com

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej