Uwaga na internetowego oszusta!

0 2 280

Uwaga na internetowego oszusta! 

Otrzymaliśmy maila z ostrzeżeniem przed internetowym oszustem. Oszust, a właściwie złodziej, działa metodą „na blik”.  Ostrzegamy naszych Czytelników. Poniżej treść maila, który nadszedł do redakcji Makowonline.

„Dzisiaj miała miejsce sytuacja, w której na konto Facebookowe makowianina ktoś się włamał i podszywając się po właściciela rozsyłał informację do znajomych z prośbą o podanie kodu BLIK, gdyż tenże makowianin potrzebuje pilnie pieniędzy i za chwilę je odda. Nieświadomi znajomi podali kod BLIK oszustowi i zatwierdzili przelew. W ten sposób wyłudzone zostało około 2 000 zł od znajomych”.

Czym jest BLIK?
BLIK to polski system płatności mobilnych, uruchomiony z inicjatywy kilku banków. Powstał na bazie płatności mobilnych IKO, początkowo w PKO Banku Polskim; obecnie jest dostępny w aplikacjach mobilnych jedenastu banków. W praktyce BLIK to sześciocyfrowy kod wyświetlany przez aplikację, który może służyć do zaakceptowania transakcji lub wypłaty z bankomatu, dokładnie tak, jakbyśmy płacili kartą.

Ilustracja: BLIK, Polski Standard Płatności

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej